Inventura – Leicester City

Tři čtvrtiny sezony to vypadalo na naprostý propadák, nakonec je z toho velice solidní čtrnácté místo. Leicester City se jako nováček dokázal zachránit v Premier League, byť hodně nezvyklým způsobem. V jeho zmrtvýchvstání věřil v závěru sezony málokdo, ale přišlo.

Moment sezony: Kingův gól West Hamu

Začátek dubna, poslední místo v tabulce. Tohle většinou nic dobrého v otázce záchrany nevěstí. Ze zápasu s West Hamem koukala dlouhé minuty jen remíza a z ní bod, který prakticky nic neřešil. Až když Andy King čtyři minuty před koncem střetnutí rozhodl o vítězství „lišek“ 2:1, nastartoval nevídanou sérii čtyř vítězství v řadě, která odepisovaný celek vynesla mimo sestupové příčky. Tým už ve zbytku sezony prohrál pouze jednou z devíti utkání – s mistrovskou Chelsea.

Zápas sezony: Leicester City – Manchester United 5:3

V závěru sezony by se možná našly důležitější výhry, ale Manchester United týmy jako Leicester City neporážejí často. Hosté přitom v utkání vedli už 3:1, jenže gólová smršť domácích v poslední půlhodině udělala ze zápasu euforické vítězství Foxes. Zazářil především útočník Jamie Vardy, který jeden gól dal, další připravil a ještě vybojoval dva pokutové kopy.

Zazářil – Jeffrey Schlupp

Ghanský křídelník za sebou má nečekaně povedenou premiérovou sezonu v anglické nejvyšší soutěži. Šikovný driblér opanoval levou stranu hřiště a přidal také tři branky. Na konci ročníku se dočkal uznání, když jej jeho spoluhráči zvolili za nejlepšího hráče klubu v sezoně.

Nezklamal – Esteban Cambiasso

Kdekdo si klepal na čelo, když trenér Nigel Pearson před sezonou oznámil podpis smlouvy s argentinským veteránem, který navíc v Premier League nikdy nehrál. Cambiasso však do sestavy Leicesteru zapadl parádně a na místě defenzivního záložníka si odváděl svůj vysoký standard. Jedno z největších hráčských překvapení sezony vůbec.

Čekali jsme víc – David Nugent

Kdysi do něj vkládala naděje celá Anglie, měl se stát budoucí hvězdou reprezentace. Jenže zůstalo u jednoho startu a čas zběsile letí, z Davida Nugenta už je třicátník. V Leicesteru City mu nepatří stálé místo v základní sestavě, byť i letos přispěl k záchraně „aspoň“ pěti góly.

Pohořel – Nick Powell

V Manchesteru United z něj asi moc velkou radost nemají. Nadějný mladík, kterého před lety experti srovnávali s Waynem Rooneym, se měl otrkat v nejvyšší soutěži právě v dresu Leicesteru, ale podíval se jen do tří duelů. Klub jej dokonce odeslal zpět na Old Trafford předčasně, protože Powell prý neměl ani chuť trénovat.

Sázková kancelář winmasters nabízí nejvyšší kurzy na favority!

Umístění: 14.

Bilance: 11 vítězství – 8 remíz – 19 porážek, skóre 46:55

Nejlepší střelec: Leonardo Ulloa – 11 branek

Úkol pro léto:

Vyrovnat výkony a výsledky. Závěr sezony byl sice z pohledu fanouška klubu fantastický, ale dvakrát za sebou už vyjít nemusí. Opakování série třinácti zápasů bez výhry může mít pro příští sezonu mnohem horší důsledky. Zvlášť když druhý ročník po postupu je obvykle považován za těžší než první.