Inventura – Queens Park Rangers

Zázraky se od Queens Park Rangers po návratu do Premier League nečekaly, ale projekt ambiciózního majitele Tonyho Fernandese se ani napodruhé mezi elitou neudržel. Světlou výjimku v šedivé sezoně činí objevení střelce Charlieho Austina.

Moment sezony: Kat N´Doye

Běžela 89. minuta únorového utkání s Hullem a stav byl 1:1. Jenže domácí „tygr“ Dame N´Doye těsně před koncem úspěšnou dorážkou rozvlnil síť a poslal Hoops domů bez bodu. Londýnský celek začal sérii pěti porážek v řadě, která jej srazila do sestupových příček, odkud už se do konce sezony nevyhrabal.

Zápas sezony: QPR – West Bromwich 3:2

Nejdramatičtější duel nabídli hráči Hoops svým divákům na Loftus Road 20. prosince v utkání proti West Bromwichi Albion. Zdálo se, že po brankách Lescotta s Varelou v prvních dvaceti minutách mají hosté výhru v kapse, ale pak se nadechl k velkému výkonu domácí kanonýr Charlie Austin a hattrickem zajistil svému výhru 3:2.

Zazářil – Charlie Austin

Pětadvacetiletý útočník zažil nevídaný vzestup z amatérského fotbalu až mezi profesionály, kde přesvědčil všechny škarohlídy, že góly dokáže dávat i na nejvyšší úrovni. S osmnácti brankami se stal čtvrtým nejlepším střelcem Premier League, což je na poměry sestupujícího celku úžasná bilance. Sám zařídil 43% gólů QPR a klub jej po sestupu těžko v kádru udrží.

Nezklamal – Leroy Fer

Nizozemský záložník určitě patřil k tomu lepšímu, co letošní kádr QPR nabídl. Usadil se v základní sestavě, dokonce nastřílel šest branek, ale po loňské zkušenosti s Norwichem si opět zopakoval sestup. Bilanci zřejmě dostane šanci vylepšit, lze předpokládat zájem také o jeho služby.

Čekali jsme víc – Shaun Wright-Phillips

Bývalá hvězda Chelsea a Manchesteru City na Loftus Road dokonale skomírá. Ve třiatřiceti letech sice nemusí zářit jako dřív, ale pouhých 128 odehraných ligových minut je na formát bývalého anglického reprezentanta málo. To vše za luxusní plat 65 tisíc liber týdně, kvůli kterému odmítl i hostování ve druhé lize.

Pohořel – Mauro Zárate

Po návratu do Premier League se od něj čekaly velké věci, jenže nepřišlo téměř nic. Argentinského útočníka se nejdřív zbavil West Ham, ještě rychleji nad ním zlomili hůl v QPR. Důvod? Nedostatečná kondice. Na začátku května dokonce sabotoval zápas s Liverpoolem, což nezůstalo bez pokuty.

Umístění: 20.

Bilance: 8 vítězství – 6 remíz – 24 porážek, skóre 42:73

Nejlepší střelec: Charlie Austin – 18 branek

Úkol pro léto:

Vyprat špinavé prádlo. Z Loftus Road šly hodně hlasité zvěsti o tom, že kabina zrovna ukázkově nefungovala. Kádr potřebuje rapidní proměnu a čerstvou krev, kterou nepoženou za vítězstvími pouze peníze.