A teď titul, vyzval Wenger Arsenal

[b]VIDEO.[/b] Arsenalu se v sobotu podařilo obhájit FA Cup, což prokázalo, že v Londýňanech s jídlem roste chuť. Kouč Arsene Wenger totiž prohlásil, že v příští sezoně se klub musí pokusit získat mistrovský titul v Premier League.

A teď titul, vyzval Wenger Arsenal
Gunners ve finále jasně porazili Aston Villu 4:0, ovšem v lize zůstali opět pouze na třetí příčce a na vedoucí Chelsea ztratili dvanáct bodů. Poslední titul slavili v sezoně 2003/2004. „Premier League je pro nás další cíl. Vyhráli jsme dva FA Cupy, ale máme k dispozici jeden z nejlepších týmů, který kdy Arsenal měl. Máme na víc. Potřebujeme příští ročník dobře odstartovat,“ přál si Wenger.

Po dlouhých osmi sezonách bez trofeje konečně začal londýnský celek opět vítězit a ve dvou sezonách vyhrál pohár dvakrát. „Ukázali jsme, že jsme tým a umíme se poprat s tlakem. Měl jsem kvůli skládání sestavy docela těžký týden, ale pomohl nám týmový duch. Jsem pyšný,“ mnul si ruce francouzský kouč.

O mistrovský titul se ovšem v posledních letech přetahují pouze manchesterské kluby a Chelsea. Podle expertů Arsenal nemá na triumf dostatečný počet špičkových hráčů. „I náhradníci ve finále ukázali, že kádr je široký a silný, ale základní jedenáctka potřebuje pořád posílit v brance, středu obrany, defenzivním záložníkovi a středním útočníkovi,“ zamyslel se někdejší bek Liverpoolu Jamie Carragher.

I hráči už jsou na boj o titul natěšení. „Pokud kádr udržíme a přivedeme jednoho až dva další hráče, máme dobrou šanci o titul bojovat. Je to náš cíl a doufám, že se o něj pokusíme,“ uvedl útočník Olivier Giroud, který se ve finále rovněž zapsal mezi střelce.

Wenger, kterému zbývají ještě dva roky ze stávající smlouvy, tuší, kde leží klíč k mistrovskému poháru. „Je to o vyrovnanosti výkonů. V minulosti jsme díky tomu ligu vyhráli, takže nesmíme mít výkyvy,“ varoval.