Arsenal rozdrtil Aston Villu a obhájil FA Cup

Fotbalisté londýnského Arsenalu v sobotu ve Wembley deklasovali ve finále FA Cupu Aston Villu 4:0 a obhájili prvenství v soutěži. Celkově získali do sbírky už svůj dvanáctý triumf v soutěži.

Arsenal na svého soupeře vlétl hned od začátku a tlak oslavil vedoucí brankou, která přišla pět minut před koncem poločasu z kopačky Thea Walcotta. Naopak pět minut po začátku druhého poločasu se prosadil Alexis Sánchez a druhou brankou Gunners uklidnil.

Vítězství Gunners ještě dokonali hlavičkou Per Mertesacker a v posledních vteřinách zápasu Olivier Giroud. „Pohár jsme si zasloužili, od začátku zápasu jsme útočili a to byl obrovský rozdíl. Sezonu jsme zakončili velice dobře a teď se můžeme těšit na dovolenou,“ radoval se obránce Mertesacker.

„Hráli jsme velmi dobře, v tempu. Pokud budeme hrát takto i v příští sezoně, získáme mistrovský titul. Máme štěstí, že máme Alexise Sáncheze,“ uvedl záložník Santi Cazorla, který se stal nejlepším hráčem utkání.

Pro Arsenal se jednalo o dvanáctý FA Cup, z toho šest jich získal pod koučem Arsenem Wengerem. Francouz se stal nejúspěšnějším trenérem v historii nejstarší pohárové soutěže na světě. Aston Villa se v utkání zmohla jen na dvě střely.

Arsenal – Aston Villa 4:0 (1:0)

Branky: Walcott (40.), Sánchez (50.), Mertesacker (62.), Giroud (90.)

Žluté karty: Hutton, Westwood, Delph, Cleverley, Agbonlahor

Arsenal: Szczesny, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Moneral, Coquelin, Cazorla, Ramsey, Özil (77. Wilshere), Sánchez (90. Oxlade-Chamberlain), Walcott (77. Giroud)
Aston Villa: Given, Hutton, Okore, Vlaar, Richardson (68. Bacuna), Cleverly, Westwood (71. Sánchez), Delph, N´Zogbia (53. Agbonlahor), Benteke, Grealish

Diváci: 89 283