Fowler pokořen. Mané dal nejrychlejší hattrick Premier League

[b]VIDEO.[/b] 2 minuty a 56 sekund. Přesně tolik stačilo Sadio Manému k tomu, aby nastřílel Aston Ville tři góly a stal se tak nejrychlejším střelcem hattricku v historii Premier League. Přes dvacet let starý rekord Robbieho Fowlera padl.

Mané destrukci soupeře načal už ve 13. minutě hry, kdy pohodlně doklepl do brány vlastní vyraženou střelu. O dalších 84 sekund později se senegalský forvard radoval podruhé, když využil špatnou zpětnou přihrávku Rona Vlaara, přiběhl ve vápně k volnému míči a znovu jej uklidil do prázdné brány.

O dalších pár desítek sekund později pak završil svůj hattrick. Shane Long utekl po levém křídle, naservíroval Manému krásnou přihrávku na hranici vápna a třiadvacetiletý forvard se ranou z první trefil přesně do růžku branky Shay Givena – 3:0.

Mané tak o 97 sekund překonal rekord Fowlera z Liverpoolu, který v srpnu roku 1994 nastřílel hattrick Arsenalu v rozmezí 5 minut. Na sdílenou třetí příčku pak spadli Gabriel Agbonlahor a Jermain Defoe, kteří k nastřílení tří branek v řadě potřebovali minut sedm.