Benteke hattrickem vydřel Villans bod s QPR

Nečekané zvraty a hattrick útočník Christiana Bentekeho přinesla předehrávka 33. kola Premier League mezi Aston Villou a Queens Park Rangers. Oba celky bojující o záchranu v nejvyšší soutěži se nakonec rozešly po dramatické remíze 3:3 smírně.

Hoops, namlsaní vysokou výhrou na hřišti West Bromwiche, začali dobře i ve Villa Parku a v sedmé minutě šli zásluhou Matta Phillipse do vedení. Jenže ještě do přestávky otočil vývoj utkání dvěma góly Christian Benteke. Hosté však znovu prokázali zlepšenou koncovku a po brankách Clinta Hilla a Charlieho Austina měli tři body na dosah. O remíze nakonec rozhodl Benteke, který se sedm minut před koncem postavil k přímému kopu a míč zakroutil přesně do horního rohu branky. Aston Villa je šestnáctá, Hoops zůstávají v sestupovém pásmu a na záchranu momentálně ztrácejí dva body.