Derby se třepe o play off. Nalomil ho gól Vydry

Série fotbalistů Derby County bez vítězství se protáhla už na sedm utkání. Rams neporazili ani Watford, se kterým v 40. kole druhé anglické ligy remizovali 2:2 a momentálně už je v elitní šestce soutěže dělí před Ipswichem a Wolves pouze lepší skóre.

Český útočník otevřel skóre utkání, když se trefil potřinácté v sezoně, jenže ještě do poločasu stihl vyrovnat z penalty Darren Bent. Skóre poté otočil Tom Ince, Hornets ale zachránil aspoň bod svým osmnáctým gólem v sezoně Odion Ighalo. Watford spadl v našlapaném čele na čtvrté místo, „berani“ jsou šestí. „V poločase jsem jasně říkal, že na výhru budeme potřebovat aspoň tři góly, ale po druhém jsme jen drželi míč a hráli jako v posledních dvou minutách zápasu. To nejde, musíme se snažit přidat další. Všichni jsou naštvaní a frustrovaní, ale zbývá šest utkání a není čas se litovat,“ burcoval před finišem sezony kouč Derby Steve McClaren.

Boj o šesté místo, které jako poslední zaručuje místo ve vyřazovací části, se dramatizuje. Derby, Ipswich a Wolverhampton jsou srovnány na 68 bodech. Wolves v dalším důležitém souboji patrně odstřihli z boje o play off Nottingham Forest, nad kterým zvítězili 2:1. Svůj 28. gól v sezoně vstřelil za hosty bývalý útočník Arsenalu Benik Afobe. Ve čtyřech nejvyšších anglických soutěžích je z anglických hráčů produktivnější pouze Harry Kane z Tottenhamu, jenž dal o jednu branku víc.

Na sedmnácti trefách je Patrick Bamford z Middlesbrough, jenž svým posledním zásahem pomohl zdolat Wigan 1:0. Celek z Riverside Stadium tak vyhrál deváté z posledních deseti domácích střetnutí a vrátil se na první místo tabulky, kde vede o jediný bod před Bournemouthem.

Fantastickou formu po příchodu nového trenéra Alexe Neila prokazuje Norwich. Od lednového nástupu třiatřicetiletého Skota na lavičku urval tým 36 z možných 48 bodů, naposledy vyhrál 1:0 na hřišti Brightonu a už je třetí, pouze bod od druhé postupové příčky. „Na začátku sezony jsem Norwich tipoval na automatický postup a myslím si to i teď. Má nejlepší sestavu a celkově nejsilnější kádr,“ vyzdvihl soupeře kouč Brightonu Chris Hughton.

Skybet Championship, 40. kolo:

Bolton – Blackpool 1:1 (90. Gudjohnsen – 9. Jacobs)

Leeds – Blackburn 0:3 (62. Cairney, 69. Rhodes, 80. Spearing)

Reading – Cardiff 1:1 (4. Pogrebňak – 90. McAleny)

Sheffield Wed. – Huddersfield 1:1 (86. Bus – 89. Miller)

Birmingham C. – Rotherham 2:1 (27. Tesche, 43. Donaldson – 48. Derbyshire)

Brighton – Norwich 0:1 (62. Johnson)

Fulham – Brentford 1:4 (67. McCormack z pen. – 24. a 58. Dallas, 90. Judge, 90. Peleteiro Ramallo)

Middlesbrough – Wigan 1:0 (20. Bamford)

Millwall – Charlton 2:1 (79. Gueye, 87. Hooiveld – 67. Diarra)

Nottingham F. – Wolves 1:2 (90. Blackstock – 46. Afobe, 72. Sako z pen.)

Ipswich – Bournemouth 1:1 (6. Sears – 82. Jones)

Derby County – Watford 2:2 (45. Bent z pen., 57. Ince – 23. Vydra, 75. Ighalo)

Kanonýři: 23 – Murphy (Ipswich), 19 – Deeny (Watford), 18 - Ighalo (Watford), Jerome (Norwich), 17 – Rhodes (Blackburn), 16 – Martin (Derby C.), Wilson (Bournemouth).