Kane: Splnil se mi dětský sen

Viditelně spokojený byl po svém debutu v dresu anglické reprezentace útočník Harry Kane. Bodejť by ne - pouhých 80 sekund od chvíle, kdy vstoupil na hřiště, vstřelil svoji premiérovou branku.

Kane: Splnil se mi dětský sen
Kane začal duel s Litvou pouze na lavičce náhradníků - přednost před ním dostali Wayne Rooney a Danny Welbeck. Útočník Tottenhamu si však na svou šanci počkal, v 72. minutě hry nahradil Rooneyho a už o pár desítek sekund později posílal hlavou míč do sítě.

„Splnil se mi sen. Na debut v národním týmu jsem se hrozně těšil, že přitom dokonce vstřelím branku, to jsem si přál ještě jako malé dítě. Na tuto noc určitě dlouho nezapomenu,“ rozplýval se Kane, který pomohl svému týmu k hladké výhře 4:0.

„Všichni kluci do jednoho hráli výborně a díky tomu jsme si připsali důležité tři body. Atmosféra v kabině je skvělá, jsem tu poprvé a hrozně si to užívám. Chci hrát za Anglii co možná nejvíce, chci dávat góly, chci prostě být součástí toho všeho,“ pokračoval jednadvacetiletý střelec.

Kane byl nadšený také z toho, jak ho ve Wembley přivítali fanoušci. „Bylo to něco neuvěřitelného, všichni jásali a křičeli, takové přijetí jsem vůbec nečekal.“

Na otázku, zda je připraven naskočit i do úterního duelu s Itálií, odpověděl jednoznačně: „Samozřejmě. Budu připraven v plné síle. Záleží jen na kouči, koho se rozhodne do útoku postavit,“ zakončil Kane.