Arsenal vyhrál v Monaku, ale na postup to nestačilo

Londýnský Arsenal dokázal v odvetě osmifinále Ligy mistrů vyhrát na půdě Monaka 2:0, ale vzhledem k nepříznivému výsledku z prvního utkání v soutěži přesto končí.

Gunners po domácí prohře 1:3 vstupovali na hřiště s vědomím, že k postupu musí vstřelit minimálně tři branky. Proti dobře organizované obraně francouzského celku se však dlouho nemohli prosadit - první gól dal až krátce před přestávkou Olivier Giroud, který z dorážky poslal balón přesně pod břevno soupeřovy branky.

Ve druhé půli vrhli hosté všechny síly do útoku a deset minut před koncem vykřesali naději na postup. Rána Thea Walcotta sice ještě skončila na tyči, ale po nejistém obranném zákroku Layvina Kurzawy se k míči dostal Aaron Ramsey a povedenou střelou k tyči zápas zdramatizoval. Na víc se už ale svěřenci Arséna Wengera nezmohli a navzdory výhře tak v letošní Lize mistrů končí.

Monako - Arsenal 0:2 (0:1)

Branky: Giroud (36.), Ramsey (79.)

Žluté karty: Kondogbia - Sánchez

Monako: Subašić, Fabinho, Wallace, Abdennour, Kurzawa, Dirar (86. Elderson), Toulalan, Kondogbia, Martial (60. Ferreira Carrasco), Moutinho, Berbatov (70. Silva)
Arsenal: Ospina, Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Monreal (83. Gibbs), Coquelin (63. Ramsey), Cazorla, Sánchez, Özil, Welbeck (72. Walcott), Giroud

První zápas 3:1, postupuje Monako.