EL: Lukaku dal Evertonu výhodu do odvety

S jednogólovým náskokem za vítězství 2:1 pojedou fotbalisté Evertonu k odvetě osmifinále Evropské ligy na hřiště Dynama Kyjev. Anglickému celku zajistil výhru z pokutového kopu Romelu Lukaku.

Mizerný týden anglických celků v evropských pohárech potvrzovalo i Dynamo Kyjev, které se na Goodison Parku ujalo vedení po čtrnácti minutách, kdy se prosadil Oleg Gusev.

Everton se ale ještě do poločasu stačil vzpamatovat a po výtečné akci Lukakua vyrovnal krátce před odchodem do šaten Steven Naismith.

Osm minut před koncem se belgický forvard prosadil opět, tentokrát proměnil pokutový kop za ruku Danila Silvy.

„S výkonem týmu jsem spokojený, po prvním poločase jsme se zvedli. Možná jsme mohli dát i tři góly, ale soupeř má špičkové hráče. Teď se musíme soustředit na ligu, kde se nám moc nedaří,“ hodnotil duel Lukaku.

„Celkově jsme podali dobrý výkon. Nepovažuju nás za favority, i když jsme hráli doma a měli trochu výhodu. Těším se na odvetu, bude to pro nás složitá zkouška,“ přidal trenér Toffees Roberto Martínez.

Everton – Dynamo Kyjev 2:1 (1:1)