Jsem teď jako dítě, radoval se kouč Mourinho

[b]VIDEO.[/b] Konečně se dočkal. Po roce a půl stráveném na lavičce Chelsea získal trenér José Mourinho pro svůj milovaný klub první trofej - ligový pohár. A samozřejmě doufá, že není ani poslední.

Jsem teď jako dítě, radoval se kouč Mourinho
Mourinho je na vyhrávání trofejí zvyklý, ostatně ta nedělní je pro něj už 21. v kariéře. Přesto z ní má nefalšovanou radost. „Jsem jako malé dítě a mám z tohoto úspěchu stejnou radost, jako bych trofej vyhrál poprvé. Ke svému životu poháry potřebuji. Nemůžu se jich nabažit,“ uvedl portugalský kouč.

„Od první minuty jsme šli za vítězstvím a nakonec jsme ho také dosáhli. Navzdory absenci Matiće jsme hráli svoji hru, dokázali se přizpůsobit. Chci všem svým hráčům poděkovat, byli skvělí. Nejen ti, co dnes běhali po hřišti. Velké díky si zaslouží i Thibaut Courtois, který nám finále vychytal. Také Filipe Luis, Oscar, André Schürrle nebo Mohamed Salah,“ připomněl Mourinho i příspěvek hráčů, kteří už v týmu nejsou.

„Také chci vyseknout poklonu soupeři. V té obrovské porci radosti, kterou cítím, se skrývá i troška lítosti. Mauricio Pochettino udělal z Tottenhamu skvělý tým, odehrál výborné finále a skutečně nám pořádně zatopil. Už v Southamptonu potvrdil, jak dobrým koučem je,“ vysekl Portugalec poklonu svému soupeři.

Podle některých anglických médií Chelsea v neděli nevyhrála jenom ligový pohár - díky prohře Manchesteru City na půdě Liverpoolu se totiž přiblížila zisku ligového titulu. Pokud vyhraje svůj dohrávaný zápas s Leicesterem, zvýší náskok na čele tabulky již na osm bodů. V západním Londýně tak po první březnové neděli mají co slavit.

Chelsea - Tottenham 2:0 (1:0)
Branky: Terry (45.), Walker (56. vlastní)

[CODE][/CODE]