Mourinho slaví, jeho Chelsea má další trofej

Trenér José Mourinho ve svém druhém angažmá v Chelsea slaví zisk první cenné trofeje. Ve finále ligového poháru jeho Blues porazili Tottenham a získali psychologickou výhodu do náročného závěru sezóny.

Chelsea zejména v prvním poločase nepředváděla nijak oslnivý výkon a mohla být hodně ráda za to, že vyhlášený exekutor přímých kopů Christian Eriksen poslal svůj střelecký pokus pouze do břevna branky Petra Čecha.

Duel plný nasazení a tvrdých soubojů diváky ve Wembley určitě nenudil, byť je pravdou, že gólových situací příliš nepřinášel. To změnil až samý závěr prvního poločasu, kdy do vápna nacentroval Willian, míč se s trochou štěstí odrazil k Johnu Terrymu a ten propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0.

Šokovaný Tottenham mohl hned inkasovat i podruhé, ale Garyho Cahilla skvěle vychytal Hugo Lloris.

Ani po přestávce se však „kohouti“ nemohli dostat do tempa a po 10 minutách tak dostali další gól. Cesc Fabregas vysunul na hrotu Diega Costu, ten se prohnal kolem Kyla Walkera a s výrazným přispěním obráncovy teče poslal svůj tým do dvougólového vedení.

V dalším průběhu utkání převzal otěže Tottenham, ale na dobře zorganizovanou obranu soupeře dlouho nemohl najít recept. Až v samém závěru dokázal Chelsea přikovat před vlastní bránu, ale žádnou gólovou příležitost už si nevytvořil.

Chelsea - Tottenham 2:0 (1:0)

Branky: Terry (45.), Walker (56. vlastní)

Žluté karty: Willian, Cahill, Cuadrado - Dier, Bentaleb

Chelsea: Čech, Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta, Zouma, Ramires, Fabregas (88. Oscar), Willian (76, Cuadrado), Hazard, Diego Costa (90. Drogba)
Tottenham: Lloris, Walker, Dier, Vertonghen, Rose, Bentaleb, Mason (71. Lamela), Townsend (62. Dembélé), Eriksen, Chadli (80. Soldado), Kane