LM: Arsenal si uřízl ostudu s Monakem

Ačkoliv má Arsenal pro osmifinále Ligy mistrů papírově jednoho z nejslabších možných soupeřů, je po prvním utkání na pokraji vyřazení. Na domácí půdě totiž podlehl francouzskému Monaku 1:3.

Gunners v zápase ani náznakem nepotvrzovali roli favorita a byť byli opticky lepším týmem, do velkých šancí se nedostávali. Krátce před přestávkou naopak inkasovali, když se na hranici vápna odhodlal ke střele Geoffrey Kondogbia a i díky teči bránícího hráče překonal Davida Ospinu.

Ještě hůře bylo s domácími krátce po začátku druhé půle. Rychlý protiútok Monaka a špatné bránění Pera Mertesackera totiž k velké nevoli domácích fanoušků potrestal bývalý útočník Tottenhamu - Bulhar Dimitar Berbatov.

Naději pro „kanonýry“ vykřesal až v nastaveném čase parádní gólovou střelou z hranice pokutového území Alex Oxlade-Chamberlain, jenže ten samý hráč jen o chvilku později na polovině hřiště ztratil míč, dal šanci rychlému brejku a ten přesnou střelou k tyči zakončil Yannick Ferreira Carrasco.

Arsenal tak do odvety pojede s vědomím, že v ní musí nastřílet minimálně tři branky. V opačném případě se s neprestižnější klubovou soutěží Evropy rozloučí už v osmifinále.

Arsenal - Monako 1:3 (0:1)

Branky: Oxlade-Chamberlain (90.) - Kondogbia (38.), Berbatov (53.), Carrasco (90.)

Žluté karty: Coquelin, Bellerín, Özil - Elderson, Moutinho

Arsenal: Ospina, Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Coquelin (68. Oxlade-Chamberlain), Cazorla (81. Rosický), Özil, Sánchez, Giroud (60. Walcott), Welbeck
Monako: Subašić, Touré, Wallace, Abdennour, Elderson, Dirar (82. Kurzawa), Fabinho, Kondogbia, Martial (84. Bernardo Silva), Moutinho, Berbatov (75. Carrasco)