Kocovina útočí. Tottenham po Evropě strádá v lize

[b]VIDEO.[/b] V Evropě válí, ale jakmile se vrátí na ligovou scénu, nastane problém. Fotbalisté Tottenhamu Hotspur v této sezoně nevyhráli ani jeden domácí zápas, který následoval po utkání v Evropské lize. Nejinak tomu bylo i v nedělním 26. kole Premier League, kdy unikli další porážce s West Hamem a urvali bod za remízu 2:2.

West Ham po brankách Cheikhoua Kouyatého a Diafry Sakha vedl už 2:0, ale devět minut před koncem snížil Danny Rose a v šesté minut nastavení vybojoval penaltu Harry Kane, který ji sice na první pokus neproměnil, ale z dorážky vyrovnal.

Spurs tak znovu potvrdili, že po Evropské lize u nich nastupuje „kocovina“. Po vystoupení na evropské scéně vytěžili z domácích duelů jen remízu a čtyři porážky. Dva body můžou v konečném boji o Ligu mistrů scházet. „Za devadesát minut jsme si bod zasloužili. Ukázali jsme charakter, což je nejdůležitější. Deset minut před koncem jsme prohrávali o dva góly, ale remizovali jsme 2:2. Na to můžeme být pyšní,“ ocenil závěrečnou snahu svých svěřenců trenér Mauricio Pochettino.

Bod vystřelil „kohoutům“ svým 24. soutěžním gólem v sezoně Kane, kterému ale při dorážce pomohlo i štěstí, když brankář Adrián vyrazil míč před sebe. „Byl jsem nervózní, ale když je štěstí na vaší straně, vyjde to. Měl jsem srdce v krku, když brankář míč vyrazil, ale naštěstí spadl přímo ke mně,“ popisoval Kane.

West Hamu naopak uniklo další prestižní vítězství v londýnském derby. V minulé sezoně vyhrál na White Hart Lane 3:0 a i tentokrát byl velmi blízko tří bodů. Hammers naštvala zejména penalta, kterou podle trenér Sama Allardyce mohl Kane po kontaktu s Alexem Songem ustát. „Tottenham už byl zoufalý a stačil jakýkoliv dotek, aby jeho hráči spadli. Harryho Kanea neviním, možná bychom to měli dělat také. Jsme poctivý tým, který letos kopal jedinou penaltu. S naší poctivostí se toho moc nedočkáme,“ pronesl sarkasticky kouč hostujícího týmu.

Tottenham – West Ham 2:2 (0:1)
Branky: Rose (81.), Kane (90.) – Kouyaté (22.), Sakho (62.)