Černý den favoritů. Uspěli pouze „berani“ a jsou v čele

V sobotním 32. kole druhé anglické ligy se vůbec nedařilo očekávaným favoritům. Z předních týmů tabulky neuspěli fotbalisté Middlesbrough, Bournemouthu, Ipswiche i Watfordu. V čele je tak po vítězství 3:2 nad Sheffieldem Wednesday Derby County.

I „berani“ se svým soupeřem dlouho bojovali, dvakrát v utkání prohrávali, ale nakonec je vysvobodila úspěšná penalta Darrena Benta, kterou proměnil za faul brankáře Keirena Westwooda na mladíka Toma Ince. „Měli jsme sérii, kdy jsme asi šest nebo sedm zápasů nedostali gól, ale v posledních čtyřech duelech jsme inkasovali devětkrát. V tom prostě nemůžeme pokračovat, s takovou se nikam nedostaneme. V poločase jsme hráčům říkali, že dnešní tři body mohou mít velký význam,“ narážel trenér Rams Steve McClaren na výsledky z ostatních stadionů.

Fotbalistům Middlesbrough nestačilo proti Leedsu ani 27 střel a velká převaha po celý zápas. Duel rozhodla tečovaná střela Alexe Mowatta už ze třetí minuty. Všechny šance Boro pochytal italský brankář Marco Silvestri. „Pro zápas nemám vysvětlení. Pro výhru jsme udělali všechno, ale nepřišla. Hráčům nemůžu nic vytknout, snažili se. Ani nevím, kolik šancí jsme měli. Musíme se soustředit na další zápas s Boltonem,“ posteskl si kouč poražených Aitor Karanka, jehož tým nyní ztrácí na vedoucí Derby County na druhém místě dva body.

Nevedlo se ani Bournemouthu, který prohrál na hřišti sedmého Brentfordu. Doma padl překvapivě Ipswich, který se neprosadil proti Readingu a jediný gól hostů vstřelil Jamie Mackie. Watford propadl v posledních 25 minutách domácího utkání proti Norwichi a prohrál 0:3.

V dresu Wolverhamptonu se blýskl bývalý fotbalista Arsenalu Benik Afobe, který dvěma góly přispěl k vysokému vítězství 5:0 nad Rotherhamem. „Play off je pro nás pořád reálné. Pokud si udržíme zisk dvou bodů na zápas, byla by velká smůla, pokud bychom ho nehráli,“ přemýšlel trenér osmých „vlků“ Kenny Jackett.

Skybet Championship, 32. kolo:

Middlesbrough – Leeds 0:1 (3. Mowatt)

Blackburn – Blackpool 1:1 (14. Rhodes – 42. Hall)

Brentford – Bournemouth 3:1 (9. Douglas, 45. Pritchard, 90. Long – 30. Pugh)

Brighton – Birmingham C. 4:3 (8. a 58. Teixeira, 50. a 85. Calderon – 13. Donaldson, 76. Thomas, 90. Novak)

Derby County – Sheffield Wed. 3:2 (47. a 68. Buxton, 77. Bent z pen. – 20. McGugan, 55. Keane)

Huddersfield – Cardiff 0:0

Ipswich – Reading 0:1 (14. Mackie)

Millwall – Fulham 0:0

Nottingham F. – Bolton 4:1 (8. a 68. Burke, 17. Antonio, 65. Lansbury z pen. – 45. Le Fondre z pen.)

Watford – Norwich 0:3 (65. z pen. a 85. Grabban, 70. Jerome)

Wolverhampton – Rotherham 5:0 (21. a 63. Afobe, 28. Dicko, 74. Edwards, 80. Sako)

Wigan – Charlton 0:3 (17. Bulot, 45. Vetokele, 88. Eagles)

Kanonýři: 21 – Murphy (Ipswich), 16 – Martin (Derby C.), 15 – Wilson (Bournemouth), Jerome (Norwich), Ighalo (Watford), Assombalonga (Nottingham F.), 13 – Gestede (Blackburn), 12 – Deeney (Watford), Rhodes (Blackburn).