Luiz zase bavil. Už stojím 50 milionů, tvrdí

Nezkazil žádnou legraci, proto si obránce David Luiz mezi fanoušky Chelsea získal popularitu. V úterý večer si poprvé od svého letního přestupu do Paris Saint-Germain v osmifinále Ligy mistrů zahraje právě proti Blues. Na předzápasové tiskové konferenci opět vytáhl několik bonmotů.

Luiz zase bavil. Už stojím 50 milionů, tvrdí
Brazilský zadák v létě odešel z Chelsea za 40 milionů liber od Paříže a stal se tak nejdražším obráncem ve fotbalové historii. Když se ho novináři před duelem s Blues vyptávali, zda se domnívá, že dokázal splatit vysokou přestupovou částku, s odpovědí moc neváhal. „Doufám, že se mi to povedlo. Podle mě už mám teď hodnotu přes padesát milionů liber,“ odvětil.

„Fotbal je byznys. Tohle k němu patří. Mluvit o penězích a cenách není moje starost. Můj úkol je hrát svoji hru a každý den makat pro klub,“ přešel na vážnější notu.

Pařížský celek v minulých dvou sezonách vypadl z Ligy mistrů ve čtvrtfinále, jednou se o to zapříčinila i Chelsea, za kterou hrál právě Luiz. „Máme skvělý tým, ale není snadné Ligu mistrů vyhrát. Čeká nás těžký zápas. Musíme být silní a podat parádní výkon, chceme rozhodnout už v prvním utkání,“ nechal se slyšet.

Novináře pobavil i při otázce na rozdíl mezi trenéry José Mourinhem a Laurentem Blancem. „Podle mě jsou oba oškliví, nic víc,“ rýpl si v nadsázce.