Osmigólový thriller: dva góly v nastavení, vyčerpaní trenéři

Málo vídanou přestřelku s nerozhodným koncem 4:4 nabídlo utkání sobotního 31. kola druhé anglické ligy mezi Blackpoolem a Nottinghamem Forest. Jen o gól méně padlo při výhře Watfordu 4:3 v Boltonu.

Utkání na Bloomfield Road nabídlo vzrušující podívanou, kde se vedení střídalo na obou stranách. Nejprve vedl o dvě branky domácí Blackpool, ale hosté v 77. minutě po penaltě Henriho Lansburyho vyrovnali na 3:3. V páté minutě nastavení se zdálo, že domácí zůstanou bez bodu, když hostující Chris Burke dalekonosnou ránou strhl vedení na stranu Nottinghamu. Jenže domácí, kteří po vyloučení Aldreda a zranění dalšího fotbalisty dohrávali v devíti lidech, dokázali za další dvě minuty díky trefě Davida Fergusona vyválčit bod za remízu 4:4.

Za 32 minut padlo v utkání sedm branek. „Strašné, jsem vyčerpaný, a to jsem ani nebyl na hřišti. Nikdy v životě jsem nic podobného nezažil. Bylo to jako emoční horská dráha,“ lapal po dechu po konci utkání domácí kouč Lee Clarke.

Nakonec hodnotil závěr strhujícího duelu s humorem. „Vyrovnávací gól jsem ani neviděl, protože jeden z fanoušků na tribuně mi nadával, že útočit v osmi hráčích je málo. Měl jsem dost napilno, abych mu to vysvětlil, ale naštěstí David dal gól,“ pousmál se trenér posledního celku tabulky.

V nastavení se rozhodovalo také v utkání mezi Boltonem a Watfordem, kde hostujícím Hornets zajistil tři body až v závěru Troy Deeney. Český útočník Matěj Vydra hrál do 65. minuty, Daniel Pudil opět zůstal jen na lavičce. „Neuvěřitelný zápas pro diváky, ale preferuju klidnější. Cením si toho, že jsme v sedmi dnech nasbírali tři výhry,“ uvedl kouč vítězů Slaviša Jokanovič, jehož tým se drží na pátém místě.

Skybet Championship, 31. kolo:

Blackpool – Nottingham F. 4:4 (45. Madine, 66. Orlandi, 73. Davies, 90. Ferguson – 68. Blackstock, 70. Gardner, 77. Lansbury vlastní, 90. Burke)

Bolton – Watford 3:4 (37. a 85. Clough, 41. Le Fondre – 25¬. Ighalo, 69. Abdi, 74. Ekstrand, 90. Deeney)

Bournemouth – Huddersfield 1:1 (16. Kermorgant – 65. Vaughan)

Charlton – Brentford 3:0 (27. Berg Gudmundsson, 55. Vetokele, 90. Bulot)

Fulham – Ipswich 1:2 (74. McCormack – 5. a 45. Murphy)

Leeds – Millwall 1:0 (39. Mowatt)

Norwich – Wolves 2:0 (28. Bradley, 67. Grabban)

Sheffield Wed. – Brighton 0:0

Kanonýři: 21 – Murphy (Ipswich), 16 - Martin (Derby C.), 15 – Wilson (Bournemouth), Assombalonga (Nottingham F.), Ighalo (Watford), 14 – Jerome (Norwich), 12 – Gestede (Blackburn), Deeney (Watford)