Middlesbrough jde do čela. Poprvé v sezoně

Fotbalisté Middlesbrough se po 30. kole druhé anglické ligy poprvé dostali na první místo tabulky. Po vítězství 2:1 v Blackpoolu jim k tomu pomohla i dělba bodů mezi Bournemouthem a Derby County za remízu 2:2.

Boro posunula do čela až branka Kikeho dvě minuty před koncem utkání s posledním Blackpoolem. „Samozřejmě se budeme snažit, abychom na prvním místě zůstali, ale liga je strašně těžká. Všichni mají stejné cíle, a jestli si myslíme, že už jsme všechno zvládli, je to velká chyba. Tento výsledek pro nás byl důležitý, protože jsme udělali asi šest nebo sedm změn v sestavě, ale ukázalo se, že tým je skvělý,“ liboval si trenér Boro Aitor Karanka, který dal na celých 90 minut důvěru i Tomáši Kalasovi.

O jediný bod zpět za Middlesbrough se v tabulce nacházejí Bournemouth a Derby County. Vzájemný duel skončil remízou 2:2. Derby opět pomohly zimní posily – o první gól se postaral Tom Ince, vyrovnání pak zařídil svým čtvrtým zásahem z posledních pěti utkání Darren Bent. „Prokazuje svoji kvalitu. Ztratili jsme Chrise Martina a museli jsme trochu pozměnit styl hry, Darren nám dal něco trochu jiného. Musel být trpělivý a počkat si na šanci, ale teď si asi zahraje,“ pochválil bývalého anglického reprezentanta trenér „beranů“ Steve McClaren.

Ve výtečné forma pokračuje útočník Watfordu Odion Ighalo, který dvěma brankami zajistil Hornets tři body z duelu se silným Brentfordem. Nigerijský forvard skóroval jedenáctkrát z předchozích sedmi utkání. „Má dobrou formu, padá mu do sítě všechno. Pro nás je to jen dobře,“ těšilo kouče Watfordu Slavišu Jokanoviče po výhře 2:1. Na druhou branku přihrával Ighalovi český útočník Matěj Vydra.

Na hostování v Boltonu se skvěle uvedl mladík Saidy Janko z Manchesteru United. V utkání s Fulhamem dal deset minut před koncem vítězný gól krásnou ránou do horního rohu branky, u další trefy navíc asistoval.

Skybet Championship, 30. kolo:

Birmingham City – Millwall 0:1 (51. Dunne)

Blackburn – Rotherham 2:1 (41. Conway, 86. Rhodes – 72. Derbyshire)

Blackpool – Middlesbrough 1:2 (85. Gibson vlastní – 81. Woodgate, 88. Garcia Martinez)

Bournemouth – Derby C. 2:2 (12. Ritchie, 44. Wilson – 30. Ince, 68. Bent)

Brentford – Watford 1:2 (53. Gray – 68. a 90. Ighalo)

Cardiff – Brighton 0:0

Charlton – Norwich 2:3 (61. Watt, 68. Vetokele – 14. Howson, 43. Grabban, 83. Jerome)

Huddersfield – Wolves 1:4 (63. Vaughan – 12. a 90. Dicko, 47. Coady vlastní, 61. Afobe)

Ipswich – Sheffield Wed. 2:1 (52. Murphy, 67. Chambers – 20. Lee)

Bolton – Fulham 3:1 (44. Gudjohnsen, 80. Janko, 89. Le Fondre – 21. Hutchinson)

Reading – Leeds 0:2 (63. Murphy, 90. Byram)

Kanonýři: 19 – Murphy (Ipswich), 16 – Martin (Derby C.), 15 – Wilson (Bournemouth), 14 – Assombalonga (Nottingham F.), Jerome (Norwich), Ighalo (Watford), 12 – Gestede (Blackburn)