Drama přímo na hřišti. Pro obránce Smitha musel vrtulník

Hodně nezvyklou událost přineslo 28. kolo druhé anglické ligy. Obránce Tommy Smith z Huddersfieldu musel být na konci zápasu s Leedsem transportován do nemocnice vrtulníkem. Ten přitom přistál přímo na fotbalovém hřišti.

Dramatická situace přišla v samém závěru utkání. Dvaadvacetiletý Smith se v nepřehledné situaci ve vlastním pokutovém území srazil se svým brankářem Joem Murphym a na několik minut ztratil vědomí. Terriers navíc inkasovali gól a nakonec tak duel s Leedsem prohráli 1:2.

V té chvíli se však většina zraků neupínala na střelce gólu Billyho Sharpa, jako spíše na zraněného Smitha. Ten musel přímo na hřišti dostat kyslíkovou masku a po devíti minutách ošetřování pro něj přiletěl vrtulník. Krátce předtím sudí rovněž ukončili zápas.

Smith byl okamžitě transportován do nemocnice, kde podstoupil celou řadu vyšetření. Rozsah jeho poranění zatím není přesně znám, ale podle vyjádření lékařů je jeho stav stabilizovaný.

Hodně nepovedený zápas za sebou mají fotbalisté Watfordu, kteří už v pátek prohráli na půdě prvního Bournemouthu. Po pouhých 28 sekundách hry byl totiž vyloučený obránce Gabriele Angella a oslabený Watford neměl proti lídrovi ligy nárok. O vítězství domácích rozhodli proměněnou penaltou Yann Kermorgant a ve druhé půli pak Matt Ritchie.

Na druhém místě ligy se i nadále drží Derby, které zvládlo svůj duel na půdě Cardiffu. Ačkoliv Chris Martin v samém úvodu zahodil penaltu, „berany“ k výhře nasměroval vlastní gól Scotta Maloneho. Krátce před přestávkou se pak hlavou prosadil Martin a hosté už své dvougólové vedení udrželi. „Ještě vloni by nás zahozená penalta rozhodila, ale letos jsme úplně jiný tým. Podali jsme profesionální výkon a zaslouženě vyhráli,“ pochvaloval si kouč Steve McClaren.

Pouze jeden jediný bod za vedoucí dvojicí i nadále zůstává Middlesbrough, které vyhrálo těžký zápas na hřišti Brentfordu. Ačkoliv Boro nebyli lepším týmem, urvali tři body díky proměněné penaltě Granta Leadbittera. „Určitě jsme nehráli tak dobře, jako minulý týden na Manchesteru City, ale i tak jsme vyhráli a to je hlavní. Byl to strašně těžký zápas a jsem rád, že i s trošku horším výkonem dokážeme porazit tak dobrý tým, jako je Brentford,“ neskrýval radost kouč Aitor Karanka.