Vydra se podílel gólem na zkáze Blackpoolu

Ani dvougólové vedení nestačilo Blackpoolu ve 27. kole druhé anglické ligy k bodům. Watford totiž ve druhém poločase nejenže duel s posledním celkem tabulky otočil, dokonce nastřílel sedm branek.

Hned dvě minuty po přestávce načal své čtyřgólové představení Odion Ighalo, mezi jeho zásahy se prosadil také český útočník Matěj Vydra. Hornets se po kanonádě drží na šestém místě tabulky, naopak Seasiders na chvostu pořadí ztrácejí devět bodů na záchranu.

Na senzačním čtvrtém místě se drží Brentford, který vyhrál 2:1 v Norwichi. Na úvodní gól hostujícího Peleteira Ramalla ještě stačil odpovědět talentovaný křídelník Nathan Redmond, ale jako rozhodující se ukázal zásah Alexe Pritcharda z pokutového kopu. Bees se tak v tabulce dostali už i před Derby County.

V mizerných výkonech nadále pokračuje Wigan, kterému zatím nepomáhá ani příchod kouče Malkyho Mackaye. Jeho svěřenci v duelu s Huddersfieldem skoro neohrozili branku soupeře a osm minut před koncem o jejich čtvrté prohře v posledních pěti zápasech rozhodl Conor Coady. Mackay od svého listopadového nástupu do funkce prohrál osm z deseti ligových duelů.

Skybet Championship, 27. kolo:

Norwich – Brentford 1:2 (27. Redmond – 21. Peleteiro Ramallo, 71. Pritchard z pen.)

Watford – Blackpool 7:2 (47., 54., 73. a 81. Ighalo, 53. Deeney, 59. Vydra, 66. Angella – 8. Orlandi, 42. Davies)

Wigan – Huddersfield 0:1 (82. Coady)

Wolverhampton – Charlton 0:0

Brighton – Ipswich 3:2 (38. a 45. Teixeira, 18. Baldock – 22. Murphy, 78. Sears)

Fulham – Nottingham F. 3:2 (7., 18. a 35. McCormack – 45. a 62. Lansbury)

Leeds – Bournemouth 1:0 (36. Murphy)

Middlesbrough – Cardiff 2:1 (63. Bamford, 79. Tomlin – 86. Jones)

Kanonýři: 18 – Murphy (Ipswich), 15 – Martin (Derby C.), 14 – Assombalonga (Nottingham F.), 13 – Jerome (Norwich), 12 – Gestede (Blackburn), Wilson (Bournemouth)