LC: Tottenham porazil Sheffield díky penaltě Townsenda

Jen hubeným vítězstvím 1:0 skončilo úvodní utkání semifinále ligového poháru mezi Tottenhamem a třetiligovým Sheffieldem United. O osudu zápasu rozhodla proměněná penalta Androse Townsenda.

Spurs byli proti soupeři z nižší soutěže jasným favoritem, ale na hřišti to tak chvílemi vůbec nevypadalo. Blades poctivě bránili a za prvních pětačtyřicet minut svého soupeře pustili jen k jediné vážnější šanci - hlavičku Erica Diera navíc skvěle vytáhl brankář Mark Howard.

Udeřit naopak mohlo krátce před přestávkou na druhé straně. Nervózní Ben Davies ztratil míč na hranici vlastního pokutového území, ale Stefan Scougall ke smutku hostujícího týmu nabídnutou šancí pohrdl a pálil těsně vedle.

Vyrovnaný duel tak rozhodla až situace ze 74. minuty hry. Bránící Jay McEveley zahrál ve vlastním pokutovém území rukou a záložník Townsend krátce nato nařízenou penaltu tvrdou střelou k tyči proměnil.