LC: Liverpool přehrál Chelsea, ale na výhru to nestačilo

Remízou 1:1 skončilo úvodní semifinálové utkání ligového poháru mezi Liverpoolem a Chelsea. Ačkoliv byli domácí Reds zejména ve druhé půli aktivnějším týmem, kýženého vítězství se nedočkali.

Domácí nastoupili do zápasu bez klasického hrotového útočníka, kouč Brendan Rodgers se rozhodl Fabia Boriniho i Rickieho Lamberta ponechat jen na lavičce. Mario Balotelli zase kvůli nemoci zápas sledoval jen v televizi.

Reds měli díky vyššímu počtu mužů ve středu pole územní převahu, ale v prvním poločase z toho nedokázali prakticky vůbec nic vytěžit. Naopak hostující Blues byli maximálně efektivní a hned z první střely na bránu dali gól. Emre Can v 18. minutě hry v pokutovém území povalil na zem Edena Hazarda a belgický reprezentant se ze značky pokutového kopu nemýlil.

Ve druhém poločase už se hrálo prakticky jen na jednu bránu - a ke spokojenosti domácích na tu, kterou hájil Thibaut Courtois. Ten musel po hodině hry nedobrovolně lovit míč ze sítě, když obranou Chelsea jako nůž máslem prošel Raheem Sterling a parádní akci vyšperkoval i přesnou střelou - 1:1.

Liverpool mohl jít i do vedení, jenže rána Stevena Gerrarda skončila jen na tyči a Adama Lallanu zase perfektně vychytal Courtois. Oba týmy se tak rozešly smírně, což vzhledem k průběhu zápasu určitě potěšilo spíše hostující celek.