Veterán Heskey ozdobil debut za Bolton gólem

Bývalý anglický reprezentant Emile Heskey pomohl Boltonu jednou brankou k vítězství 2:1 nad Blackburnem v 23. kole druhé anglické ligy. Ve šlágru kola si Ipswich odvezl všechny tři body ze hřiště Brentfordu za výhru 4:2.

Bolton poprvé nasadil do útoku zkušenou dvojici Eidur Gudjohnsen a Emile Heskey, kterým je dohromady 72 let. Zkušení forvardi zařídili první branku Trotters, když Islanďan nahrával a Heskey, který přišel na hřiště až v poločase, skluzem dopravil míč do sítě. „Takovou přihrávku dokáže vymyslet jen Gudjohnsen a Heskey šel do míče parádně. Všichni jen zdvihali obočí, když jsme ho angažovali, ale teď vidí, proč jsme to dělali. Je to docela legrace, protože se nám všichni smáli, ale ti hráči pořád svoji kvalitu mají,“ cítil satisfakci trenér Boltonu Neil Lennon, jehož tým je momentálně na čtrnácté příčce tabulky.

Už na šestnáct branek navýšil svůj letošní účet ve druhé lize útočník Ipswiche Daryl Murphy. Svému týmu pomohl na hřišti pátého Brentfordu k důležité výhře 4:2, která udržela Ipswich na druhém místě tabulky. Poprvé se Murphy trefil už po devatenácti vteřinách a zaznamenal nejrychlejší gól v letošním ročníku druhé ligy. Kouč Mick McCarthy už musí odrážet otázky na možný prodej svého kanonýra do Premier League. „Nějaké bláznivé nabídky asi neovlivním, ale proč bychom našeho nejlepšího hráče měli prodávat?“ uvedl.

Zpět do elitní šestky už se tlačí Norwich, který doma rozstřílel Millwall 6:1 a na play off už ztrácí ze sedmé příčky jediný bod. Dominance „kanárků“ proti londýnskému protivníkovi byla jednoznačná. „Mohli jsme dát mnohem víc branek, ale to už bych byl moc náročný. Na začátku sezony jsme doma hráli dobrý fotbal, ale neměli jsme výsledky. To se v posledních zápasech mění,“ těšilo kouče Norwiche Neila Adamse.

Poměrně překvapivou porážku si doma připsal naopak Watford, který doma padl s Wolverhamptonem 0:1. Jediný gól vstřelil hostující Nouha Dicko, domácí útočník Matěj Vydra se za 63 minut pobytu na hřišti neprosadil. „Soupeř byl silnější a rychlejší. Hráli si s námi jako muži s kluky, hlavně v prvním poločase,“ kritizoval své hráče stratég Watfordu Slaviša Jokanovič, jehož tým stále drží šestou pozici.

Skybet Championship, 23. kolo:

Brentford – Ipswich 2:4 (80. a 90. Saunders – 1. a 21. Murphy, 30. Anderson, 82. Smith)

Charlton – Cardiff 1:1 (88. Berg Gudmundsson – 12. Adeyemi)

Birmingham City – Derby County 0:4 (9. Ibe, 23. Martin, 77. Forsyth, 89. Russell)

Bolton – Blackburn 2:1 (59. Heskey, 62. Pratley – 41. King)

Bournemouth – Fulham 2:0 (9. Pitman, 90. Arter)

Brighton – Reading 2:2 (40. Forster-Caskey, 90. Calderon – 1. a 26. Murray)

Leeds – Wigan 0:2 (11. Cooper vlastní, 83. McClean)

Middlesbrough – Nottingham F. 3:0 (53. Friend, 79. Vossen, 88. Leadbitter z pen.)

Norwich – Millwall 6:1 (54. a 61. Johnson, 69. a 90. Hooper, 13. Whittaker, 18. Jerome – 86. Easter)

Rotherham – Huddersfield 2:2 (88. Clarke-Harris, 90. Frecklington – 35. Vaughan, 61. Coady)

Sheffield Wed. – Blackpool 1:0 (39. Maguire)

Watford – Wolverhampton 0:1 (57. Dicko)

Kanonýři: 16 – Murphy (Ipswich), 14 – Martin (Derby County), 12 – Assombalonga (Nottingham F.), Gestede (Blackburn), 11 – Jerome (Norwich), Wilson (Bournemouth), 10 – Leadbitter (Middlesbrough).