Stovkař Rooney: Nezapomenu do konce života

Čtvrté vítězství Anglie v řadě v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2016 sice potvrdilo dominanci Albionu ve skupině E, ale v sobotu večer byla pozornost upřená na úplně jinou událost – útočník Wayne Rooney totiž dosáhl na svůj stý reprezentační start.

Stovkař Rooney: Nezapomenu do konce života
Forvard Manchesteru United v utkání navíc vstřelil svůj 44. gól v národním týmu a zařadil se po bok Jimmyho Greavese v historickém pořadí střelců Albionu na třetí místo. „Je to fantastický pocit. Mám za sebou velký týden a skvělou událost. Jsem pyšný na to, že jsem mohl vést tým jako kapitán s mými dvěma kluky při stém zápase. Nezapomenu na to do konce života,“ svěřil se Rooney.

Že Rooneyho gól nakonec vedl k vítězství 3:1, nakonec potěšilo i kouče Roye Hodgsona. „Všechno do sebe zapadlo. Dosáhl na stovku, dal důležitý gól a dovedl Anglii k výhře. Jsem nadšený za něj,“ radoval se anglický stratég.

O rozhodující branky se postaral útočník Arsenalu Danny Welbeck. Dvojice bývalých spoluhráčů z Manchesteru United funguje v kvalifikaci skvěle, dohromady ve čtyřech kvalifikačních zápasech nastříleli už osm branek.

„Na hřišti si rozumíme. Známe hru toho druhého, protože jsme spolu nastupovali za United a teď se to projevuje. Danny je fantastický hráč, to všichni víme. V Arsenalu hraje víc a Anglie z toho těží,“ chválil autora dvou tref proti Slovinsku Rooney.