Albion hájí šňůru s nulou vzadu. Proti Slovinsku

Skvěle si zatím vede anglická reprezentace v kvalifikaci o mistrovství Evropy v roce 2016. Svěřenci trenéra Roye Hodgsona vyhráli všechny tři utkání a navíc v nich nedostali ani jednu branku. Svoji výtečnou defenzivní sérii hájí v sobotu v dalším duelu, tentokrát doma proti Slovinsku

Albion hájí šňůru s nulou vzadu. Proti Slovinsku
Anglie – Slovinsko

Datum: sobota 15. listopadu
Začátek: 18:00 SEČ
Dějiště: Wembley, Londýn

Anglie v součtu nedostala branku už v pěti zápasech v řadě, její série se táhne už od posledního utkání v základní skupině mistrovství světa v Brazílii, kde remizovala s Kostarikou 0:0. Poté vyhrála 1:0 nad Norskem v přátelském duelu, v kvalifikaci porazila Švýcarsko 2:0, San Marino 5:0 a Estonsko 1:0.

Podle hráčů stojí za zlepšenou defenzivou i osoba asistenta Garyho Nevilla, který s Hodgsonem začal spolupracovat v květnu 2012. „Má rád, když obránci mají respekt soupeře. Útočníci musí cítit, že jim pořád někdo dýchá na záda, bráníme agresivně a natěsno. Zlepšili jsme se, hraje se proti nám hůř,“ pochvaloval si stoper Gary Cahill.

Devětatřicetiletý Neville dlouhá léta hrál za Manchester United, pro reprezentaci pracuje poslední dva roky. „Často jsme byli na hřišti moc hodní, ale to přichází se zkušenostmi. Teď víme, kdy hru zpomalit, kdy se nesnažit nic vymýšlet. S tempem zápasu si teď umíme poradit mnohem lépe,“ sdělil zadák Chelsea.

Slovinsko představuje pro Anglii jednoho z hlavních rivalů v boji o postup v kvalifikační skupině E. Sobotní soupeř Albionu je na druhém místě, ze tří utkání vybojoval šest bodů.

Hodgsonovi dělá při skládání sestavy starosti pouze obsazení postu levého obránce, na kterém se zranil Leighton Baines z Evertonu a v týmu zbyl pouze Kieran Gibbs z Arsenalu. Kouč Anglie původně nominoval i Luka Shawa, kterého ale následně z týmu vyřadil a podle pravidel UEFA jej nyní nemůže povolat zpět. Bek Manchesteru United bude k dispozici až pro úterní přátelské střetnutí se Skotskem.