EL: Everton si smlsnul na Lille a nakročil k postupu

Everton doma bez jediného pochybení porazil Lille a o postup ze skupiny H už jej může připravit snad jen zázrak. Dařilo se i Tottenhamu - útočník Harry Kane vstřelil osmý gól v posledních osmi soutěžních zápasech a pomohl svému týmu k výhře nad řeckým Asterasem.

Everton si na domácí půdě bez potíží poradil s francouzským Lille a udělal mílový krok k postupu ze základní skupiny. Toffees šli do vedení po necelé půlhodině hry, kdy se k centru Aidena McGeadyho dostal Leon Osman a zblízka otevřel skóre. McGeady si připsal asistenci i k druhému gólu těsně před pauzou, když svůj rohový kop posadil přesně na hlavu Phila Jagielky. Ve druhém dějství pak ještě po pěkné přihrávce Leightona Bainese upravil skóre Steven Naismith.

Everton – Lille 3:0 (2:0)

Branky: Osman (27.), Jagielka (42.), Naismith (61.)

Žluté karty: Barry – Mavuba, Balmont

Everton: Howard, Hibbert, Jagielka, Distin, Baines, McCarthy (85. Bešić), Barry (67. Gibson), Osman, Naismith, McGeady (66. Atsu), Lukaku
Lille: Eneyama, Corchia (75. Rodelin), Kjaer, Baša, Souaré, Balmont, Mavuba, Gueye, Mendes (64. Béria), Frey (64. Roux), Origi

Tottenham i ve druhém zápase porazil Asteras a po vysoké domácí výhře 5:1 se tentokrát radoval z vítězství 2:1. Hosty poslal do vedení deset minut před koncem první půle Andros Townsend, který proměnil penaltu. Ještě do přestávky pak přesnou hlavičkou zvýšil zmíněný Kane. Ve druhé půli Řekové vrhli všechny síly do útoku, ale dokázali už jen snížit zásluhou Jeronima Barralese, jenž proměnil penaltu po faulu Federica Fazia.

Asteras Tripolis – Tottenham 1:2 (0:2)

Branky: Barrales (90. z penalty) - Townsend (36. z penalty), Kane (42.)

Žluté karty: Sankaré – Mason

Červená karta: Fazio (89.)

Asteras: Košický, Lluy, Sankaré, Zisopoulos, Panteliadis, Usero, Munafo (81. Gianniotas), Mazza, Rolle, Tsokanis (60. Badibanga), Parra (84. Barrales)
Tottenham: Vorm, Dier, Fazio, Vertonghen, Davies, Stambouli, Dembélé, Townsend, Lamela (45. Soldado), Eriksen (63. Mason), Kane (77. Paulinho)