6 zápasů a konec. Milanič po prohře na Wolves dostal padáka

32 dní a 6 zápasů. Přesně tak dlouho trvalo angažmá slovinského trenéra Darka Milaniče v Leedsu United. Po domácí prohře 1:2 s Wolves se jej vedení klubu rozhodlo odvolat.

Milanič usedl na lavičku Whites 23. září a vedení klubu od tohoto kroku čekalo, že přinese okamžité zlepšení výsledků. Efekt však byl přesně opačný – Leeds v šesti zápasech pod vedením slovinského kouče ani jednou nevyhrál a po porážce s Wolves klesl až na 18. příčku ligové tabulky. „Omlouvám se všem našim fanouškům, zaslouží si lepší výsledky,“ okomentoval situaci majitel klubu Massimo Cellino.

Úplně jiné starosti mají fotbalisté Bournemouthu, kteří po loňském desátém místě chytli skvělou formu a pokud jim vydrží, zřejmě se zúčastní bojů o Premier League. V sobotu odpoledne doslova ponížili Birmingham, který na jeho domácí půdě rozstříleli v poměru 8:0. Cherries šli do vedení už ve třetí minutě zásluhou Bretta Pitmana, o další tři minuty později pak byl vyloučen domácí David Edgar, což prakticky rozhodlo. „Vyloučení bylo klíčové, od té chvíle jsme soupeři nedali šanci,“ pochvaloval si kouč hostí Eddie Howe.

Střídající záložník James McClean se postaral o jednoho z největších překvapení 14. kola, když dvěma góly otočil zápas svého Wiganu na půdě Derby. „Berani“ šli do zápasu z prvního místa jako jasní favorité a tuto roli potvrdili krátce před přestávkou, když se zblízka trefil John Eustace. Ve druhé půli však otočil výsledek zmíněný McClean. „Podali jsme nejlepší výkon za dobu, co klub trénuji. Před zápasem nám nikdo nevěřil, ale my jsme všem ukázali, co dokážeme,“ neskrýval své nadšení kouč Uwe Rösler.

Zaváhání Derby mohl využít Watford, který by se v případě vítězství na Middlesbrough vyhoupl do čela tabulky. Hornets ale tentokrát neměli svůj den - už v první půli jim mohl dát gól Patrick Bamford, ve druhé pak rozvlnil síť Kike. Alespoň bod tak pro hosty zachraňoval až střídající Troy Deeney po hodině hry. „Nemohu být nespokojen, i bod je z tohoto stadionu dobrý,“ prohlásil po zápase Slaviša Jokanović, jehož Watford je druhý jen kvůli horšímu skóre.

Skybet Championship, 14. kolo:

Birmingham – Bournemouth 0:8 (3. Pitman, 35. Wilson, 40. Ritchie, 63., 69 a 84. Pugh, 82. z penalty a 86. Rantie)

Bolton – Brentford 3:1 (61. Danns, 76. M Davies, 90. C Davies)

Brighton – Rotherham 1:1 (45. Bennett – 48. Revell)

Derby – Wigan 1:2 (45. Eustace – 69. a 83. McClean)

Ipswich – Huddersfield 2:2 (21. Smith, 55. Berra – 70. z penalty a 82. Wells)

Leeds – Wolves 1:2 (18. Antenucci – 66. Henry, 85. Clarke)

Middlesbrough – Watford 1:1 (49. Kike – 61. Deeney)

Nottinham – Blackburn 1:3 (37. Fryatt – 66. Baptiste, 75. Gestede, 77. Rhodes)

Reading – Blackpool 3:0 (23. Murray, 69. Clarke vlastní, 90. Blackman z penalty)

Sheffield Wednesday – Norwich 0:0

Millwall – Cardiff 1:0 (54. Shittu)

Fulham – Charlton 3:0 (6. Parker, 12. a 89. Rodallega)