Watfordu zajistil výhru Vydrův parádní volej

Druhý gól ve druhém zápase za sebou zaznamenal český útočník Matěj Vydra. V duelu desátého kola druhé ligy proti Brentfordu vystřelil krásnou ránou svému Watfordu výhru 2:1. Smolnější utkání naopak prožil další Čech Daniel Pudil, který viděl červenou kartu.

Watford prožívá hektický týden, protože v pondělí musel opět měnit trenéra, když Oscara Garcíu ze zdravotních důvodů nahradil Billy McKinlay. Díky Vydrovi se hned v prvním utkání dočkal výhry a Hornets se tak na čele tabulky bodově vyrovnali s Norwichem i Nottinghamem Forest. „Včera to bylo divoké, hráčům jsem říkal, že nejdůležitější je jejich koncentrace na zápas. Takové věci se ve fotbale stávají, ale oni to zvládli,“ vracel se k trenérské změně McKinlay.

Nečekanou ztrátu utrpěl dosavadní lídr tabulky Norwich, který přenechal na domácím Carrow Road všechny body Charltonu. Čtyři minuty před koncem rozhodl utkání Johnnie Jackson. „Kanárci“ prohráli poprvé od úvodního kola. „Nemůžu tým kritizovat, protože jedinou chybu v zápase udělal, když nedal gól. Vzhledem k počtu šancí bych byl nespokojený i s remízou, porážka je pro mě zklamání,“ hodnotil kouč Norwiche Neil Adams.

V duelu týmů, kterým se v poslední době moc nedaří, vyhrál Birmingham City na hřišti Millwallu 3:1. Hosté ukončili sérii sedmi zápasů bez vítězství, naopak „lvi“ urvali z posledních šestnácti možných bodů pouze jediný.

Zářivý start do svého angažmá v Brightonu neprožívá ani trenér Sami Hyypiä. Naposledy jeho svěřenci jen remizovali 1:1 s Cardiffem, byť ve druhém poločase hosty zachránil od porážky několika výtečnými zákroky brankář David Marshall. Brighton v deseti zápasech získal stejný počet bodů a je až osmnáctý. „Byl to náš nejlepší výkon v sezoně, proto jsem tak zklamaný,“ smutnil finský kouč.

Skybet Championship, 10. kolo:

Brighton – Cardiff 1:1 (20. Bruno – 21. Jones)

Derby County – Bournemouth 2:0 (81. Hughes, 90. Martin)

Middlesbrough – Blackpool 1:1 (19. Ayala – 25. Miller)

Millwall – Birmingham City 1:3 (54. Gregory – 32. Donaldson, 40. Cotterill, 84. Thomas)

Norwich – Charlton 0:1 (86. Jackson)

Rotherham – Blackburn 2:0 (5. Arnason, 32. Becchio)

Sheffield Wed. – Ipswich 1:1 (5. Nuhiu – 62. Williams)

Watford – Brentford 2:1 (42. Ighalo, 70. Vydra – 57. Douglas)

Wigan – Nottingham F. 0:0