LM: Arsenal si zahrával s ohněm, ale postupuje

Londýnský Arsenal v odvetě posledního předkola Ligy mistrů proti Besiktasi Istanbul dohrával v deseti hráčích, ale nakonec uhájil nejtěsnější náskok 1:0 a postoupil do základní fáze.

Gunners byli od úvodních minut aktivnějším týmem, ale svou snahu nedokázali přetavit v gólové příležitosti. Zajímavou šanci měl po deseti minutách hry Jack Wilshere, jenže svou střelu nasměroval vedle.

Rozhodující moment celého dvojutkání přišel v nastaveném čase prvního poločasu. Po pohledné kombinaci Wilshera s Mesutem Özilem se k míči dostal Alexis Sánchez a technickou střelou na zadní tyč rozjásal domácí tribuny.

„Kanonýři“ měli ve druhém poločase několik šancí na stvrzení svého postupu, ale Sánchez pálil vedle a Alex Oxlade-Chamberlain zase z několika metrů trefil dobře stojícího brankáře Tolgu Zengina.

Čtvrthodiny před koncem pak všem domácím fanouškům ztuhla krev v žilách, protože po druhé žluté kartě musel předčasně ze hřiště Mathieu Debuchy. Svěřenci Arséna Wengera však oslabení přečkali bez úhony, Demba Ba totiž v největší šanci netrefil míč.

Arsenal – Besiktas 1:0 (1:0)

Branky: Sánchez (45.)

Žluté karty: Debuchy, Chambers, Szczesny – Kavlak, Özyakup, Franco, Hutchinson, Uysal, Töre

Červená karta: Debuchy (75.)

Arsenal: Szczesny, Debuchy, Monreal, Mertesacker, Koscielny, Flamini, Wilshere, Cazorla, Özil (77. Chambers), Oxlade-Chamberlain, Sánchez
Besiktas: Zengin, Motta, Franco, Köybasi, Gülüm, Kavlak (77. Uysal), Pektemek (89. Tosun), Hutchinson, Özyakup, Sahan (63. Töre), Ba

První zápas 0:0, postupuje Arsenal.