Další opora končí. Anglii zamával i Lampard

Po Stevenu Gerrardovi z Liverpoolu ohlásil konec v anglické reprezentaci také další zkušený záložník Frank Lampard. Za národní tým Albionu odehrál středopolař Manchesteru City 106 zápasů.

Další opora končí. Anglii zamával i Lampard
Šestatřicetiletý Lampard se tak rozloučil bezbrankovou remízou na světovém šampionátu v Brazílii, kde Anglii vedl jako kapitán. „Bylo to pro mě moc těžké rozhodnutí, hodně jsem o reprezentaci od skončení mistrovství světa přemýšlel. Jelikož teď začínám v novém klubu, chci se soustředit na to, abych pro něj odváděl ty nejlepší výkony. A taky musím myslet na rodinu,“ vysvětlil Lampard své rozhodnutí.

O budoucnost národního týmu se dlouholetá opora londýnské Chelsea neobává. „Je čas se posunout dál, s trenérem Royem Hodgsonem cítím jistotu. Máme dobré mladé hráče, zlepšil se systém výchovy talentů. Přijde úspěch, který si země zaslouží,“ doplnil.

Lampard hrál na pěti vrcholných turnajích a v pořadí počtu reprezentačních startů se zařadil na šesté místo po bok Bobbyho Charltona. „Národní dres pro mě byl vždycky čest, užil jsem si v něm každou minutu,“ rekapituloval.