LM: Arsenal si z Istanbulu veze bezgólovou remízu

Po prvním zápase mají Besiktas i Arsenal do základní skupiny Ligy mistrů stejně blízko, jejich vzájemné měření sil totiž skončilo bezbrankovou remízou 0:0.

V úvodním dějství byli aktivnější nabuzení domácí, nejvíce obraně „kanonýrů“ zatápěl zejména Demba Ba. Ten se nečekaným pokusem prezentoval ihned po rozehrávce, další dobrou střelu přidal po deseti minutách hry, ale Wojciech Szczesny jeho volej kryl.

Nejblíže měl senegalský forvard ke gólu krátce před přestávkou, ale ve finální fázi selhal a branku soupeře jen o pár centimetrů minul. Podobně si na začátku druhé půle vedl také Olcay Sahan.

Arsenal měl nejblíže ke gólu dvě minuty před koncem řádné hrací doby, jenže Alex Oxlade-Chamberlain po povedeném manévru uvnitř pokutového území a skvělém zákroku brankáře Tolgy Zengina trefil jenom tyč.

V té době už hráli Gunners v deseti, jelikož krátce předtím byl po druhé žluté kartě vyloučen Aaron Ramsey. Svěřenci Arséna Wengera tak z Turecka vezou ošemetný výsledek 0:0 a doma v Londýně musí předvést lepší výkon.

Besiktas – Arsenal 0:0

Žluté karty: Motta, Özyakup – Ramsey, Flamini, Monreal

Červená karta: Ramsey (80.)

Besiktas: Zengin, Köybasi, Motta, Kavlak, Franco, Gülüm, Pektemek (88. Tosun), Uysal, Özyakup (81. Koyunlu), Sahan (73. Töre), Ba
Arsenal: Szczesny, Debuchy, Monreal, Chambers, Koscielny, Arteta (50. Flamini), Ramsey, Wilshere, Sánchez (73. Oxlade-Chamberlain), Cazorla (90. Rosický), Giroud