Ještě nejsme připraveni, přiznal Pellegrini

I když Manchester City v zápase proti Arsenalu postrádal několik klíčových opor základní sestavy, takový debakl asi čekal jenom málokdo. Citizens v duelu Community Shield prohráli s Gunners 0:3 a kouč Manuel Pellegrini přiznal, že jeho tým není v optimální formě.

Ještě nejsme připraveni, přiznal Pellegrini
Úřadující mistr Premier League kvůli letnímu mistrovství světa doposud nezařadil do sestavy hráče jako Vincent Kompany, Pablo Zabaleta nebo Sergio Agüero, další fotbalisté s přípravou začali teprve před několika dny. Není divu, že trenér Pellegrini má z nastalé situace těžkou hlavu.

„Bohužel ještě nejsme připraveni. A upřímně - do příštího víkendu se to o moc nezlepší. Nedá se ale nic dělat, vždyť stejné problémy řeší i další týmy. Musíme začít sezónu s tím, co momentálně máme. A věřit, že uspějeme,“ prohlásil zkušený stratég.

„Myslím si, že herně to z naší strany nebylo až tak špatné. Arsenal nám v první půlce dal dva góly, ale po přestávce jsme se zlepšili a měli šance na vyrovnání. Rozdíl mezi námi byl vlastně jen v tom, že soupeř svoje šance proměnil,“ uvedl Pellegrini.

To Arséne Wenger na druhé straně měl přirozeně mnohem lepší náladu. „Dnes jsme předvedli něco, čemu já říkám kompletní výkon. První poločas byl skvělý, v tom druhém jsme se trošku zatáhli, ale soupeře skoro k ničemu nepustili. Je pro mě strašně důležité, že jsme vyhráli a navíc předvedli povedený výkon. To nám dodá sebevědomí do těžkých ligových duelů,“ věří Wenger.