QPR urval výhru dvěma góly v nastavení

Až branky Bobbyho Zamory a Ravela Morrisona z nastaveného času zajistily Queens Park Rangers tři body z utkání 37. kola druhé anglické ligy na hřišti Middlesbrough. Carig Bryson pomohl Derby County hattrickem k výhře 5:0 nad Nottinghamem Forest.

V duelu na Riverside Stadium sice vedli domácí po trefě George Frienda, ale pak se prosazovali pouze hostující Hoops – a vždy před koncem obou poločasů. V nastavení prvního vyrovnal Yossi Benayoun, ve čtvrté a šesté minutě druhé půle pak skórovali Zamora a Morrison. „Zdálo se, že oba týmy remízu berou, doteď ani nevím, odkud vlastně naše góly přišly. Každopádně chyba brankáře nám vítězství darovala,“ komentoval asistent hostujícího trenéra Kevin Bond minelu gólmana Dimitriose Konstantopoulose, který minul přihrávku od spoluhráče a umožnil snadno vstřelit gól Zamorovi.

Domácí kouč Aitor Karanka byl po utkání v šoku. „Nemůžu tomu uvěřit a nedokážu si vysvětlit, co se stalo. Nezasloužili jsme si prohrát, naopak jsme měli šance na výhru. Ale jsme bez bodu. Každý týden je to stejné, už bych si přál jeden zápas, kde dáme taky gól v poslední minutě,“ posteskla si někdejší opora Realu Madrid.

Drtivou porážku v boji o play off o postup do Premier League utrpěl Nottingham Forest, který prohrál s Derby County 0:5. Hattrick v utkání vstřelil domácí Bryson. Forest ztrácejí na klíčové šesté místo dva body, Rams aspoň na druhou příčku v tabulce, která už znamená jistý postup, deset bodů. „Jsem hodně zklamaný z naší defenzivy, byla to přehlídka toho, jak soupeři darovat góly. Mrzí mě to o to víc, že v týdnu jsme na tom pracovali,“ sdělil hostující asistent trenéra David Kelly, jehož tým přijel na Pride Park značně oslabený a bez několika zraněných opor.

Formu na závěr sezony naopak perfektně časuje Wigan, který porazil 2:1 Watford a připsal si devátou výhru z předchozích deseti zápasů. Latics tak i po mizerném startu do sezony mají šanci na okamžitý návrat do Premier League, jelikož už jim patří pátá příčka v tabulce.

Skybet Championship, 37. kolo:

Derby County – Nottingham F. 5:0 (6., 32. a 69 z pen. Bryson, 37. Hendrick, 54. Russell)

Barnsley – Bournemouth 0:1 (90. Cook)

Birmingham – Reading 1:2 (43. Caddis z pen. – 39. a 82. McAnuff)

Blackburn – Leicester 1:1 (43. Kilgallon – 20. Vardy)

Blackpool – Huddersfield 1:0 (4. Fuller)

Brighton – Ipswich 0:2 (60. Smith, 80. Murphy)

Charlton – Burnley 0:3 (38. Barnes, 55. Vokes z pen., 90. Kightly)

Doncaster – Sheffield Wed. 1:0 (32. Brown)

Leeds – Millwall 2:1 (19. Smith, 41. McCormack – 73. Campbell)

Middlesbrough – QPR 1:3 (18. Friend – 45. Benayoun, 90. Zamora, 90. Morrison)

Wigan – Watford 2:1 (40. Beausejour, 57. Waghorn – 36. McGugan)