Řím bez Schicka remizoval s Janovem, Griezmann sbíral první góly za Barcelonu

Anglická nejvyšší soutěž nabídla během sobotního odpoledne podstatnou porci svého třetího kola. Jako první zavítala londýnská Chelsea na půdu Norwiche a konečně se radovala ze zisku tří bodů. Nad konečným výsledkem 3:2 pro Blues se dvěma trefami podílel Abraham, jednu přidal Mount. Manchester United doma nestačil na Crystal Palace a fanoušci na Old Trafford po závěrečném hvizdu smutnili. Na branku Ayewa z první půle dokázal ještě odpovědět James pouhou minutu před koncem, ale v nastaveném čase vrátil hostům vedení Aanholt.

Brighton nedokázal před vlastními fanoušky zastavit Southampton, který po změně stran udeřil hned ve dvou případech. Skóre otevřel Djenepo, kterého v samotném závěru napodobil Redmond. Leicester vyzrál na nováčka ze Sheffieldu a porazil jej 2:1. Mezi střelce se v prvním poločase zapsal anglický reprezentační útočník Jamie Vardy. West Ham taktéž získal tři body, když vyloupil svatostánek Watfordu.

Londýnský Arsenal odcestoval na Anfield Road s vírou, že by Liverpool mohl o brat o body. Kouč Reds Jürgen Klopp však své svěřence na londýnského soupeře dobře připravil. V závěru prvního poločasu otevřel skóre Matip. Po změně stran se k penaltě postavil Salah, který se také nemýlil. O deset minut později pak egyptský kanonýr znovu úřadoval a zvýšil náskok domácích již o tři branky. Gunners v závěru dokázali už jen snížit díky Torreirovi.

Německá Bundesliga tradičně nabídla během soboty podstatnou část svého programu a o zábavu rozhodně nebyla nouze. Augsburg bral nakonec bod za remízu 1:1 s Union Berlín. O vedení přišel až deset minut před koncem vinou trefy Anderssona. Leverkusen si vyšlápl na Düsseldorf. Skóre otevřel smolně Baker vlastní brankou. Náskok v první půli pojistili Anranguiz a Bellarabi, proto čestná branka Moralese již výsledek neovlivnila.

Hoffenheim nakonec přetlačil Werder Brémy.  Rozhodující trefu zaznamenal v 87. minutě český legionář Pavel Kadeřábek. Dařilo se i Monchengladbachu, který si přijel do Mainzu pro tři body. Zasloužili se o to Liner, Plea a Embolo. Freiburg pak stejným výsledkem 3:1 porazil Paderborn. Schalke se chtělo před vlastními fanoušky postavit na odpor mistrovskému Bayernu, ale ten měl ve svých řadách Roberta Lewandowskiho. Polský útočník si připsal hattrick a rozhodl o jasné výhře 3:0 pro bavorského giganta.

Lipsko vyhrálo v neděli nad Frankfurtem 2:1 díky gólům Wernera a Poulsena. V 89. minutě snížil naa 2:1 hostující Paciencia, jednalo se však pouze o kosmetickou úpravu skóre a všechny tři body zůstaly v Lipsku.

Barcelona dokázala vyhrát nad Betisem Sevilla 5:2, ačkoliv první gól dal v 15. minutě Nabil Fekir. Ještě do poločasu srovnal skóre Griezmann, který dal v dresu Barcelony svůj první soutěžní gól. A Griezmann vstřelil v 52. minutě i vítězný gól zápasu. Utkání nakoneec skončilo 5:2, přičemž poslední gól dal v 79. minutě hostující Loren.

AS Řím remizoval s Janovem vysoko 3:3, přitom třikrát v zápase vedl. Nejdřív vzal vedení po Ünderovo gólu Římu mladý Pinamonti, poté dal gól na 2:1 Džeko a z penalty srovnával Criscito. Na začátku druhé půle se prosadil Kolarov a v 70. minutě se Janovu podařilo znovu srovnat, tentokrát dal gól Kouamé. Český útočník Patrik Schick strávil celý zápas na lavičce.

Premier League - 3. kolo:
Norwich - Chelsea 2:3 (6. Cantwell, 30. Pukki - 3. a 68. Abraham, 17. Mount)
Brighton - Southampton 0:2 (55. Djenepo, 90+2. Redmond)
Manchester United - Crystal Palace 1:2 (89. James - 32. Ayew, 90+3. Van Aanholt)
Sheffield United - Leicester 1:2 (62. McBurnie - 38. Vardy, 70. Barnes)
Watford - West Ham 1:3 (17. Gray - 2. Noble z penalty, 64. a 73. Haller)
Liverpool - Arsenal 3:1 (41. Matip, 49 a 59. Salah - 85. Torreira)
Bournemouth - Manchester City 1:3 (45+3. Wilson - 15. Agüero, 43. Sterling 64. Agüero)
Tottenham - Newcastle 0:1 (27. Joelinton)
Wolverhampton - Burnley 1:1 (90+7. Jimenez (pen.) - 13. Barnes)

Bundesliga - 2. kolo:
Augsburg - Union Berlín 1:1 (59. Vargas - 80. Andersson)
Düsseldorf - Leverkusen 1:3 (82. Morales - 6. vlastní Baker, 33. Aranguiz, 39. Bellarabi)
Hoffenheim - Werder 3:2 (54. Bičakčić, 59. Bebou, 87, Kadeřábek - 42. Füllkrug, 81. Osako)
Mainz - Gladbach 1:3 (18. Quaison - 31. Lainer, 77. Plea, 79. Embolo)
Paderborn - Freiburg 1:3 (3. Mamba - 21. Waldschmidt z penalty, 40. Petersen, 90. Kwon)
Schalke - Bayern 0:3 (20. z pen., 50. a 75. Lewandowski)
Lipsko - Frankfurt 2:1 (10. Werner, 80. Poulsen - 89. Paciencia)
Hertha - Wolfsburg 0:3 (9. Weghorst (pen.), 82. Brekalo, 90+1. Roussillon)

LaLiga - 2. kolo:
Osasuna - Eibar 0:0
Real Madrid - Valladolid 1:1 (82. Benzema - 88. Guardiola)
Alavés - Espanyol 0:0
Mallorca - Real Sociedad 0:1 (83. Ödegaard)
Leganés - Atlético Madrid 0:1 (71. Vitolo)
Barcelona - Betis Sevilla 5:2 (41. Griezmann, 50. Griezmann, 56. Pérez, 60. Alba, 77. Vidal - 15. Fekir, 79. Loren)

Serie A - 1. kolo:
Parma - Juventus 0:1 (21. Chiellini)
Fiorentina - Neapol 3:4 (9. Pulgar z pen., 52. Milenkovič, 65. Boateng - 38. Mertens, 43. z pen. a 67. Insigne, 56. Callejón)
Udinese - AC Milán 1:0 (72. Becao)
AS Řím - Janov 3:3 (6. Ünder, 30. Džeko, 49. Kolarov - 16. Pinamonti, 43. Criscito (pen.), 70. Kouamé)
Cagliari - Brescia 0:1 (53. Donnarumma (pen.))
Sampdoria - Lazio 0:3 (37. Immobile, 56. Correa, 62. Immobile)
SPAL - Atalanta 2:3 (7. di Francesco, 27. Petagna - 34. Gosens, 71. Muriel, 76. Muriel)
FC Turín - Sassuolo 2:1 (14. Zaza, 55. Zaza - 69. Caputo)
Verona - Bologna 1:1 (37. Veloso - 15. Sansone (pen.))

Ligue 1 - 3. kolo:
Amiens - Nantes 1:2 (72: Zungu - 53. Coulibaly, 85. Simon)
Angers - Méty 3:0 (4. El Melali, 43. Santamaria, 67. Alioui)
Brest - Remeš 1:0 (86. Charbonnier), Dijon - Bordeaux 0:2 (11. Hwang, 47. Benito)
AS Monaco - Nimes 2:2 (39. Slimani, 45+1. Ben Yedder - 70. Philippoteaux, 82. Denkey)
Štrasburk - Rennes 0:2 (16. Grenier, 54. Niang)
PSG - Toulouse 4:0 (50. Choupo-Moting, 55. Goncalves (vl.g.), 75. Choupo-Moting, 83. Marquinhos)