Hrdina Liverpoolu Adrián: Je těžké chytit penaltu, jsem šťastný. Reds mají další evropskou trofej

Liverpool sice na úvod sezóny podlehl v anglickém superpoháru Manchesteru City na penalty, zvládl však první ligové kolo proti Norwichi i evropský superpohár proti Chelsea na penalty. Má to však jeden háček, proti Norwichi se Reds zranila spolehlivá brankářská jednička Alisson.

Hrdina Liverpoolu Adrián: Je těžké chytit penaltu, jsem šťastný. Reds mají další evropskou trofej

Dlouhodobě to pro Liverpool může být velký problém, právě Alisson byl totiž loni u druhého místa v Premier League a vítězství v Lize mistrů. Zbytek utkání proti Norwichi a superpohár v Istanbulu proti Chelsea ale jeho náhradník Adrián, jenž přišel jako volný hráč z West Hamu, zvládl výborně. 

Liverpool sice prohrával díky brance Girouda, Mané ale vyrovnal a v následném prodloužení Liverpool poslal do vedení, z penalty však srovnal záložník Jorginho a schylovalo se na penaltový rozstřel. Tam proměnilo svůj pokus 9 z 10 hráčů. Jediný, kdo se netrefil, byl mladík Chelsea Tammy Abraham. Právě jeho pokus totiž Adrián lišácky vychytal a zajistil Liverpoolu druhou evropskou trofej tento rok.

"Je těžké stát na čáře a čekat, než hráč vystřelí. Tušil jsem, že to Abraham vstřelí doleva, tak jsem se to pokusil chytit pravou nohou a vyšlo to," chlubil se španělský gólman, jenž hrál v Betisu Sevilla a šest let ve West Hamu United, tam mu ale vypršela smlouva a místo odcházejícího Simona Mignoleta si jej Jürgen Klopp vytáhl jako svou novou dvojku.

"Je to pro nás důležitá trofej, jsme za ni opravdu rádi. Jsem hrdý na své spoluhráče. Chycená penalta byla jen třešnička na dortu," zůstával skromný nový hrdina Liverpoolu. Není jisté, jak dlouho bude Alisson zraněný, vypadá to však, že se trenér Klopp nemusí stresovat, neboť našel spolehlivou náhradu.