Škrtel už začínal být nervózní. Proč se nakonec rozhodl upsat právě Bergamu?

Trenčín, Zenit Petrohrad, Liverpool, Fenerhbace Istanbul a Atalanta Bergamo. Taková je dosavadní pouť čtyřiatřicetiletého slovenského stopera Martina Škrtela, který se může v Lombardii těšit v sezoně 2019/2020 na skupinovou fázi Ligy mistrů.

Škrtel už začínal být nervózní. Proč se nakonec rozhodl upsat právě Bergamu?

Zatímco do Ruska přestupoval za 300 tisíc eur, do Premier League již odcházel za sumu 10 milionů eur a levný nebyl ani při příchodu do Turecku, kde za něj i v pokročilém fotbalovém věku vysázeli 6 milionů eur. Do Serie A už ovšem dorazil jakožto volný hráč zadarmo.

"Nebylo to pro něj jednoduché. Poprvé se ocitl v situaci, že ještě nebyl v žádném klubu, když už běžela příprava na novou sezonu. Bylo to nové a zároveň to byla otázka nervů," přiznal na webu sport.sk jeho agent Karol Csontó.

"Prioritou číslo 1 pro nás bylo Turecko, následovala Itálie. Serie A ho lákala nejvíc, protože Süper Lig hrál poslední tři sezony. Anglie, Francii nebo Německo jsme vyloučili prakticky hned. Zejména pro styl hry, který už by mu přeci jen nevyhovoval," neměl problém přiznat manažer ze společnosti Stars and Friends.

Na samotném Apeninském poloostrově o něj stálo více značek. "Při zohlednění kvality týmu, ambicí i účasti v Lize mistrů byla jasná volba Atalanta. Z ostatních TOP mužstev potřeboval středního obránce jen AS Řím. Ve hře byla i Parma, ale tam se to natahovalo a už jsme dále nechtěli čekat. Martin se radil i s Hamšíkem a Kuckou a oba mu přestup do Bergama doporučili. Kromě fotbalových aspektů bude žít v krásném městě. Jednání nebyla jednoduchá, ale vše dopadlo dobře," doplnil na serveru sport.sk zástupce čtyřnásobného nejlepšího slovenského hráče roku.

Byť nabízeli Italové dvouletou dohodu, samotný stoper se nakonec upsal jen do června 2020. "Bylo to jeho přání. Právě teď se cítí na to, aby fyzicky zvládl kompletní sezonu, ale chce vědět, jaké to bude za rok. Nechtěl se vázat na dva ročníky. Takto se může za rok v létě rozhodnout, jak dále," uzavřal sportem.sk citovaný Csonté, jehož klient odehrál v minulé sezoně 40 soutěžních duelů a zranění se mu vyhýbala.

V první italské lize by však měla být větší defenzivní disciplína, než na jakou byl zvyklý na svém nedávném istanbulském dobrodružství...