Řepka se s West Hamem rozloučil vítězně

V pondělní dohrávce 23. kola anglické Premier League zvítězil doma West Ham nad třináctým Fulhamem 2:1 a posunul se v tabulce na deváté místo. Český obránce Tomáš Řepka odehrál za WHU celý zápas a s týmem se loučí.

Dres anglického klubu oblékal Řepka téměř čtyři a půl roku. Před návratem do pražské Sparty si trenér United Alan Pardew vymínil, že český bek odehraje ještě dvě ligová utkání - West Ham totiž stále shání odpovídající náhradu. Mohl by jí být polský reprezentant Marcin Baszczynski z Wisly Krakov, který je nyní v Upton Parku na testech.

V pondělním chladném večeru otevřel skóre už v 17. minutě domácí Anton Ferdinand a ještě do přestávky zvýšil po centru Matthew Etheringtona Yusi Benayoun. V 52. minutě už jen snížil hostující Heidar Helguson.

West Ham se s Řepkou loučil na úrovni

Zvolání v reproduktorech na tribunách: "Hodně štěstí, Tomáši," doprovázené bouřlivým potleskem nabitého hlediště stadionu Upton Park uvítalo před zápasem Řepku. Potleskem fanoušci odměnili také každý z Řepkových pozorných zásahů i přihrávku na dělovku, která vážně ohrozila branku Fulhamu v závěru prvního poločasu.

Řepka se v Londýně loučil po 195 startech v modrovínovém dresu. Za svého působení poznal dvě
anglické soutěže, protože West Ham strávil sezonu ve druhé lize.

V programu k utkání mu v Upton Parku věnovali zvláštní článek, kde mu klub popřál hodně úspěchů v pražské Spartě. Autor v něm napsal, že výbušný obránce s pověstí zlého muže byl oporou týmu, i když někteří fanoušci mu nikdy neodpustili jeho premiéru "ozdobenou" hned červenou kartou. Trenér Pardew den před Řepkovou derniérou v dresu United přiznal, že fotbalistova odchodu velmi lituje.

Chelsea v neděli poprvé v sezóně zaváhala doma

Pouze remízu 1:1 uhrála v neděli Chelsea s Charltonem, a přišla tak v probíhající sezoně o první body na domácím trávníku. Ještě v úvodním poločase přitom měla našlápnuto k dvanáctému ligové vítězství na Stamford Bridge v řadě.

V 19. minutě otevřel skóre utkání záložník Chelsea Eidur Gudjohnsen. Ve druhé části se ale v obraně Blues začala objevovat okénka. A Charlton toho dokázal využít. V 59. minutě proplul defenzívou útočník Marcus Bent, jenž do Charltonu přišel teprve v úterý z Evertonu, a hlavou vyrovnal.

Alespoň bod zajistil Chelsea brankář Petr Čech, když ve druhém poločase zlikvidoval nebezpečnou střelu Darrena Ambroseho. Blues, již se posledních deset minut museli obejít bez vyloučeného obránce Ricarda Carvalha, vedou se 62 body tabulku Premier League.

V nejočekávanějším duelu kola sice potvrdil Liverpool, že má v lize nejlepší obranu (průměr 0,5 održeného gólu na zápas) a do posledních chvil se zdálo, že na Old Trafford uhraje s Manchesterem United bezgólovou remízu. Utkání, v němž ukázali sudí přes očekávání řízné bitvy jen pět žlutých karet, ale rozhodl v 90. minutě obránce Rio Ferdinand, který skóroval hlavou po trestném kopu Ryana Giggse. Manchester tedy využil zaváhání mistra a ztrácí čtrnáct bodů. Třetí Liverpool má sedmnáctibodové manko, má ovšem stále dva duely k dobru.