Mané se vyhýbá sociálním sítím a neumí hrát na PlayStationu. Znáte jeho největší a nejbláznivější sen?

Čerstvý vítěz Ligy mistrů Sadio Mané není úplně typickou hvězdou, která by vyhledávala pozornost fanoušků i médií a létala by s z rozhovoru na rozhovor, o milionu mediálních povinností nemluvě.

Mané se vyhýbá sociálním sítím a neumí hrát na PlayStationu. Znáte jeho největší a nejbláznivější sen?

Bývalý produktivní hráč Mét, Salzburgu či Southamptonu, který má za sebou na Anfield Road již tři sezony, si naopak zakládá na skromnosti.

"Všechny ty peníze a pozornost médií...Nezasahuje mě to. Jsem skromný člověk a chtěl jsem být fotbalistou, nikoliv hvězdou," uvedl portálem profutbal.sk citovaný sedmadvacetiletý útočník Liverpoolu.

"Vyhýbám se i sociálním sítím a často se vracím do rodné vesnice, abych zůstal nohama na zemi. Popravdě ani nevím, jak hrát hry na PlayStationu. Upřednostňuju Uno a podobné hry," překvapil svěřenec německého manažera Kloppa, jehož povídání vyšlo na profutbal.sk.

Na reprezentačním poli je však mimořádně ambiciózní a hrdý. Vrcholem Senegalu je druhé místo z roku 2002 a on, Koulibaly a spol. nyní touží po zlatu. "Samozřejmě jsme favoritem, to nemůžeme skrývat. Na výhru to ale nestačí. Je to na nás, abychom dosáhli něco velkého," pokračoval Mané.

Pro toho by bylo ovládnutí Afrického poháru národů více, než triumf v Lize mistrů s Reds. "Vyhrát ho s mou zemí, které se to dosud nikdy nepodařilo, by bylo něco nepopsatelného. Klidně bych pro tento úspěch obětoval i výhru v Lize mistrů. Mistrovský návrat do Dakaru by byl výjimečný. Je to můj největší a nejbláznivější sen," uzavřel upřímný Mané, jehož vyjádření vyšlo na profutbal.sk.

Jeho rodná země aktuálně táhne šňůru osmi výher v řadě. Tento týden narazí n Alžírsko, v pondělí se utká s Keňou.