Slavia ovládla finále MOL Cupu a slaví double. Baroš do utkání po červené kartě ani nezasáhl

Pražská Slavia ovládla po české nejvyšší soutěži také domácí pohár, když na neutrální olomoucké půdě porazila ostravský Baník 2:0. Svěřenci Bohumila Páníka nikterak vážně neohrozili branku Koláře, zatímco na druhé straně proměnil pokutový kop Souček a ve druhé půli náskok pojistil Masopust. Sešívaní si tak splnili cíle, které si před začátkem sezóny stanovili.

Od úvodních minut se hrálo aktivně na obou stranách, ale více šancí měl pražský klub, který se v 38. minutě dostal do vedení zásluhou Součka, který penaltou překonal bezmocného brankáře Budínského. Pokutový kop byl nařízený za faul Procházky na Ngadeua. Nespokojen byl na lavičce Baníku Milan Baroš, který obdržel červenou kartu jako střídající hráč, proto bylo jasné, že do zápasu již nebude moci naskočit.

Po změně stran se Baník snažil vyrovnat, ale pečlivá defenziva soupeře jej nepouštěla příliš ke slovu. Na druhé straně naopak udeřil Lukáš Masopust, který střelou k tyči navýšil náskok Slavie. Skóre se již do závěrečného hvizdu neměnilo, což přineslo zisk double pro vršovický klub.

Baník Ostrava - Slavia Praha 0:2 (0:1)
Branky: 37. Souček z pen., 78. Masopust. Rozhodčí: Ardeleanu - Nádvorník, Blažej. ŽK: Procházka - Škoda, Traoré, Masopust, Kolář, Bořil. ČK: 38. Baroš (Ostrava - mimo hřiště). Diváci: 11 661.
Ostrava: Budinský - Pazdera (46. Granečný), Šindelář (72. Diop), Procházka, Stronati, Fleišman - Fillo, Hrubý, Jánoš, Holzer - Kuzmanovič (81. Šašinka). Trenér: Páník.
Slavia: Kolář - Frydrych, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček, Traoré (54. Král) - Masopust, Hušbauer (73. Olayinka), Zmrhal - Škoda (83. Kúdela). Trenér: Trpišovský.