Plzeň skvěle otočila utkání a přiblížila se titulu, Kalabiškův hattrick zničil Příbram. Opavu zachránila penalta v nastavení

I v neděli pokračuje nadstavba. Šanci na přiblížení se k pražské Slavii, lídrovi ligy, má Viktoria Plzeň, která má naplánováný na 18:00 výkop utkání s Jabloncem. Bojuje se ale i na druhé straně tabulky, ve skupině o udržení na Slovácko přijela Příbram a Opava doma vítá Karvinou.

Plzeň dostala o den dříve od Slavie dárek v podobě ztráty bodů s Libercem a v případě výhry se na sešívané mohla dotáhnout na pouhé dva body s tím, že za týden vyzve Viktoria právě Slavii. V domácím utkání proti Jablonci ovšem Plzeň brzy inkasovala a prohrávala téměř celé utkání 0:1. V 84. minutě ovšem Viktoria vyrovnala díky vlastní brance hostujícího beka Holeše. Obrat dokonal o čtyři minuty později žolík, útočník Beauguel, jehož vítězná trefa přiblížila Plzeň na pouze dvoubodovou ztrátu na vedoucí Slavii. Pokud Viktoria za týden utkání zvládne, dostane se do čela ligy a zbytek nadstavby bude mít ve svých rukou.

Slovácko doma proti Příbrami začalo ukázkově. V 5. minutě otevřel skóre Kalabiška, jenž na 2:0 zvýšil pouze o čtyři minuty později. V 17. minutě už byl stav 3:0, před poločasem sice snížil příbramský Matoušek, na debakl to ale nemělo žádný vliv, neboť Kalabiška ve druhé půli dokonal hattrick a na konečných 5:1 pak upravil skóre Hofmann. Slovácko je tak v tabulce skupiny o udržení první a má šestibodový náskok na čtvrtý tým, právě Příbram, která putuje do baráže.

Bod na Slovácko v této skupině ztrácí Opava, která doma na úvod nadstavby přivítala Karvinou. Domácí zvítězili 1:0, jediná branka utkání padla až v nastavení druhého poločasu z penalty, kterou proměnil veterán Pavel Zavadil. Stejně jako Slovácko má Opava záchranu ve svých rukou, Karviná je ale na předposlední pozici a aby se vyhnula baráži, bude muset zabrat, na druhou stranu k přímému sestupu má také velmi daleko, neboť má na poslední Duklu náskok osmi bodů.

Fortuna Liga, nadstavba, 1. kolo:

Skupina o titul:

Viktoria Plzeň - Jablonec 2:1 (0:1)

Branky: 84. Holeš (vl.), 88. Beauguel - 11. Doležal
Žluté karty: 14. Chorý – 45+3. Hovorka, 87. Trávník, 90+2. Holeš
Domácí: Hruška – Řezník, Hejda, Pernica, Limberský – Kopic (77. Kayamba), Hořava (63. Pačinda), Hrošovský, Kovařík – Beauguel, Chorý (38. Bakoš), trenér: Vrba
Hosté: Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Hübschman – Kratochvíl, Trávník (89. Pilík), Považanec, Jovović (69. Vatajelu) – Doležal, trenér: Rada
Diváci: 7 943
Hosté: Berka – Flimmel, Podaný

Skupina o udržení:

Slovácko - Příbram 5:1 (3:1)

Branky: 5., 9. a 65. Kalabiška,17. Janošek, 74. Hofmann – 39. Matoušek
Žluté karty: 52. Rezek, 63. Keita (oba Příbram)
Domácí: Trmal – Juroška, Hofmann, Šimko, Reinberk – Daníček(76. Sadílek), Janošek – Navrátil (86. Rezek), Havlík, Kalabiška – Hološko (79. Diviš), trenér: Svědík
Hosté: Kočí – Nitrianský, Tregler, Chaluš (74. Kingue), Antwi (18. Jablonský) – Mingazov, Soldát, Květ, Rezek (56. Keita) – Matoušek – Fantiš, trenér: Nádvorník
Diváci: 2 823
Rozhodčí: Matějček – Moláček, Hock

Opava - Karviná 1:0 (0:0)

Branka: 90+2. Zavadil (pen.)
Žluté karty:
 20. Svozil, 63. Jursa, 79. Hrabina – 20. Rundić, 90+2. Wagner
Domácí: Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Zavadil, Řezníček (65. Manzia) – Jurečka (71. Juřena), Jursa, Zapalač (84. Bernadina) – Smola, trenér: Kopecký
Hosté: Berkovec – Krivák, Čolić, Rundić, Záhumenský – Smrž, Budínský (83. Faško) – Ba Loua, Lingr (67. Bukata), Guba – Wágner, trenér: Straka
Diváci: 3 327
Rozhodčí: Rejžek – Caletka, Horák