Red Devils nedokázali porazit posledního, Real vyhrál nad Žlutou ponorkou. Getafe se přiblížilo Lize mistrů

V neděli pokračují zahraniční ligy a na programu jsou velmi zajímavá utkání. Na tento den má utkání naplánované například Real Madrid, Manchester United, Chelsea, Arsenal, AS Řím či Olympique Lyon.

Premier League:
Manchester United nezvládl zápas na hřišti suverénně posledního týmu a pouze remizoval v Huddersfieldu 1:1, čím se připravil o šanci zahrát si v příští sezóně Ligu mistrů. Té se naopak výrazně přiblížila Chelsea, která zvítězila doma nad Watfordem 3:0. Arsenalu se ale podařit nad Brightonem zvítězit nepodařilo a i on se na 99% bude muset spokojit s Evropskou ligou, kde má letos namířeno stejně jako Chelsea do finále.

Bundesliga:
Schalke na úvod nedělní bundesligy doma bezbrankově remizovalo s Augsburgem. Jednalo se o utkání předposledního a posledního nesestupujícího týmu a tak to taky vypadalo. Freiburg doma neudržel vedení, do kterého jej z penalty na úvod poslal Vincenzo Grifo, a remizoval s Düsseldorfem 1:1, druhý poločas navíc domácí dohrávali v deseti. Bayer Leverkusen doma rozdrtil překvapení sezóny Eintracht Frankfurt 6:1, všechny branky vstřelili domácí už v první půli. Jednalo se o duel dvou sousedů v tabulce a Leverkusenu se přiblížila Liga mistrů, do té by ale stále postupoval ponížený Frankfurt.

La Liga:
Getafe porazilo Gironu 2:0 a uteklo Seville na rozdíl tří bodů. Čtvrtý tým La Ligy tak potřebuje v příštím kole pouze remizovat, aby si zajistil účast v Champions League v příští sezóně, Sevilla tak zůstává pátá a nejspíše se bude muset spokojit s Evropskou ligou, kde letos vyhořela na Slavii. Real Betis podlehl Eibaru 0:1, když jeho hvězda Lo Celso neproměnila penaltu. Real Madrid si doma poradil s Villarrealem a zvítězil 3:2, dvě branky vstřelil dominikánský útočník Mariano Diaz, jenž má v létě odejít do Frankfurtu výměnou za Luku Joviče, jednu branku vstřelil stoper Jesus Vallejo. Za hosty se trefili Moreno a Costa. Real Valladolid doma zvítězil nad Athleticem Bilbao 1:0, jedinou branku vstřelil v 21. minutě domácí Rubio. Pořádnou kanonádu večer stejně jako německý Leverkusen předvedla Valencia, která Huesce nasázela šest gólů a zvítězila 6:2.

Serie A:
Empoli doma zvítězilo nad Fiorentinou 1:0, jedinou branku vstřelil domácí Farias, ke konci navíc inkasoval červenou kartu hostující Veretout. Lazio Řím doma prohrálo s Atalantou 1:3, ta se tak přiblížila k účasti v Lize mistrů. Skóroval i druhý nejlepší střelec soutěže Duvan Zapata. Přestřelka mezi Parmou a Sampdorií Janov vítěze nenašla, utkání skončilo 3:3, dvě branky vstřelil Fabio Quagliarella, nejlepší střelec soutěže a favorit na Capocannoniere. Za domácí skóroval z penalty i exsparťan Juraj Kucka, jenž se ke konci nechal vyloučit. Frosinone neudrželo dvoubrankové vedení v Sassuolu a pouze remizovalo 2:2. AS Řím i s Patrikem Schickem, jenž nastoupil ve druhém poločase z lavičky, pouze remizoval v Janově 1:1 a vzdálila se mu tak účast v Lize mistrů. Jedinou branku Vlků vstřelil El Shaarawy, za domácí skóroval Romero, Janov navíc v šesté minutě nastavení ve druhé půli neproměnil penaltu! Hektický závěr viděli diváci v Neapoli, kde domácí srovnali na 1:1 až v 85. minutě a poté v sedmé minutě nastavení po červené kartě hostujícího Ionity proměnil penaltu neapolský Insigne, čímž zajistil Partenopei výhru.

Ligue 1:
Ve Francii v neděli Montpellier doma remizoval s Amiens 1:1, přesto si udržel teoretickou šanci na Evropské poháry. Nantes porazilo téměř jistého sestupujícího z Dijonu 3:0 a Toulouse remizovalo se Stade Rennes 2:2, za hosty odchytal celé utkání brankář Tomáš Koubek. Monako potvrdilo mizernou sezónu a podlehlo doma Saint-Etienne 2:3. Lyon večer v rámci souboje druhého s třetím remizoval s Lille 2:2 a kráčí si za účastí v Lize mistrů, naopak Lille si cestu do milionářské soutěže musí nejspíš najít přes předkolo, pokud tedy třetí místo udrží - v patách má totiž Saint-Etienne.

Anglická Premier League, 37. kolo:

Huddersfield - Manchester United 1:1 (0:1)
Branky: 60. Mbenza - 8. McTominay

Chelsea - Watford 3:0 (0:0)
Branky: 48. Loftus-Cheek, 51. Luiz, 75. Higuaín

Arsenal - Brighton 1:1 (1:0)
Branky: 9. Aubameyang (pen.) - 61. Murray (pen.)

Německá bundeliga, 32. kolo:

Schalke 04 - Augsburg 0:0 (0:0)

Freiburg - Düsseldorf 1:1 (1:1)
Branky: 9. Grifo (pen.) - 31. Kownacki

Bayer Leverkusen - Eintracht Frankfurt 6:1 (6:1)
Branky: 2. Havertz, 13. Brandt, 23. a 34. Alario, 28. Aranguiz, 36. Hinteregger (vl.) - 14. Kostič

Španělská La Liga, 36. kolo:

Getafe - Girona 2:0 (1:0)
Branky: 16. Molina, 77. Angel
Červená karta: 69. Garcia (Girona)

Eibar - Real Betis 1:0 (1:0)
Branka: 45+1. Cote
Neproměněná penalta: 67. Lo Celso (Real Betis)

Real Madrid - Villarreal 3:2 (2:1)
Branky: 2. a 49. Mariano, 40. Vallejo - 11. Moreno, 90+4. Costa

Real Valladolid - Athletic Bilbao 1:0 (1:0)
Branka: 21. Rubio

Huesca - Valencia 2:6 (0:5)
Branky: 55. Melero, 90+2. Gallar (pen.) - 2. Wass, 16. a 51. Rodrigo, 20. a 32. Mina, 40. Etxeita (vl.)

Italská Serie A, 35. kolo:

Empoli - Fiorentina 1:0 (0:0)
Branka: 54. Farias
Červená karta: 90+6. Veretout (Fiorentina)

Lazio Řím - Atalanta 1:3 (1:1)
Branky: 3. Parolo - 22. Zapata, 58. Castagne, 76. Djimsiti

Parma - Sampdoria Janov 3:3 (1:2)
Branky: 2. Alves, 67. Kucka (pen.), 72. Bastoni - 28. (pen.) a 61. Quagliarella, 38. Defrel
Červené karty: 90+1. Kucka - 88. Colley

Sassuolo - Frosinone 2:2 (0:2)
Branky: 66. Ferrari, 77. Babacar - 8. Sammarco, 36. Paganini

Janov - AS Řím 1:1 (0:0)
Branky: 90+1. Romero - 82. El Shaarawy
Neproměněná penalta: 90+6. Sanabria (Janov)

Neapol - Cagliari 2:1 (0:0)
Branky: 85. Mertens, 90+8. Insigne (pen.) - 63. Pavoletti