Komličenko překonal Lafatu a Boleslav udělala Teplicím historickou ostudu, záchranářské derby bez vítěze

V první květnový pátek byla zahájena historicky první ligová nadstavba. Ve druhé skupině "o Evropské poháry" se utkaly Teplice s Mladou Boleslaví a Zlín s Olomoucí, v poslední záchranářské skupině se střetly dva pražské týmy, Dukla Praha a Bohemians 1905.

Na vůbec první zápas v nadstavbě by nejraději zapomněly Teplice. Ty si doma udělaly naprostou ostudu. S Mladou Boleslaví prohrály vysoko 0:8. Mladoboleslavští v úvodních pěti minutách skórovali dvakrát, po poločase bylo skóre už 0:6. Dvě z osmi branek vstřelil ruský superkanonýr a nejlepší střelec soutěže Nikolaj Komličenko, jenž překonal rekord Davida Lafaty z ročníku 2011/12 v počtu branek za sezónu. V pohárovém systému tak Teplice musí zvítězit 9:0, aby postoupili do finále nadstavbové skupiny.

Mladá Boleslav se však jméno svého soupeře dozví až příští týden. Blíž k tomu má ovšem Zlín, který v moravském derby porazil Sigmu Olomouc 1:0. Jedinou branku vstřelil v 20. minutě domácí Hlinka, na tu už olomoučtí zareagovat nedokázali a vše napravit mohou až za týden doma.

Dva pražské týmy se střetly v poslední nadstavbové skupině. Na Julisce domácí Dukla vedla nad Klokany od 69. minuty díky brance Tetoura, Klokani ale vyrovnali a po závěrečném hvizdu se týmy rozešly právě za stavu 1:1. Blíž k sestupu má ovšem Dukla, která je v tabulce suverénně poslední a bude muset  doufat v zázrak, aby se vyhnula přímému sestupu do FNL. Bohemians jsou momentálně v tabulce první, vyhráno však nemají, pro vyhnutí se baráži budou muset ještě několikrát bodovat.

Fortuna liga, nadstavba:

Skupina o Evropské poháry:

Teplice - Mladá Boleslav 0:8 (0:6)

Branky: 2. Přikryl, 4. Mešanović, 15. Bucha, 25. Mešanović, 35. (pen.) a 45. Komličenko, 82. a 86. Takács
Žluté karty: 3. Žitný, 35. Shejbal, 79. Ljevaković – 13. Bucha, 57. Hájek, 61. Šeda
Červená karta: 40. Shejbal (Teplice)
Domácí: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Krob – Ljevaković, Kučera – Hora, Moulis (32. Hyčka) – Jindráček (77. Trubač), Žitný (42. Hošek), trenér: Hejkal
Hosté: Šeda – Fulnek, Hájek, Jugas, Křapka – Bucha (46. Takács), Hubínek, Přikryl, Mešanović, Wiesner (73. Mareš) – Komličenko (65. Mašek), trenér: Weber
Diváci: 2 107
Rozhodčí: Ardeleanu – Pelikán, Novák

Zlín - Sigma Olomouc 1:0 (1:0)

Branky: 20. Hlinka
Žluté karty: 79. Plšek (Sigma Olomouc)
Domácí: Rakovan – Holík, Hnaníček, Buchta, Gajić – Čanturišvili (74. Železník), Hlinka, Podio (86. Bačo), Jiráček – Slaměna (62. Matejov), Poznar, trenér: Kamenik
Hosté: Buchta – Chvátal, Beneš, Polom, Jemelka – Zahradníček, Kalvach, Plšek (88. Dvořák), Houska, Falta (68. Lalkovič) – Yunis (61. Nešpor), trenér: Jílek
Diváci: 3 441
Rozhodčí: Ginzel – Vitner, Vaňkát

Skupina o udržení:

Dukla Praha - Bohemians 1905 1:1 (0:0)

Branky: 69. Tetour – 83. Hůlka
Žluté karty: 18. Ostojić, 42. González, 53. Souček, 90+4. Rada – 16. Pokorný
Domácí: Rada – Douděra, Milošević (90+1. Djuranović), Ostojić, Bezpalec – Holík (76. Podaný), Hanousek, González (64. Hadaščok), Tetour – Holenda, Souček, trenér: Skuhravý
Hosté: Fryšták – Hůlka, Krch, Pokorný – Dostál, Jindřišek (74. Vaníček), Vacek, Bartek (41. Vondra) – Reiter, Puškáč (57. Júsuf), Záviška, trenér: Hašek
Diváci: Bude doplněno
Rozhodčí: Lerch – Vlček, Myška