Prostějov zvítězil nad Táborskem, České Budějovice krok od postupu

Ve stínu hracího kola první Fortuna ligy byla na programu i druhá nejvyšší soutěž, konkrétně utkání mezi Prostějovem a Táborskem. Hrála se ovšem třetí liga v Čechách i na Moravě, kde se rovněž brzy rozhodne o postupujicích do Fortuna národní ligy. V neděli se v nižších českých soutěžích pokračovalo. Ve FNL překvapivě klopýtla Jihlava, to České Budějovice už v příštím kole mohou slavit.

Prostějov šel do vedení už ve dvanácté minutě zásluhou Karla Kroupy, hostující Táborsko však před poločasem vyrovnalo na 1:1. Vedení na svou stranu ovšem poté strhl domácí Koudelka a bylo vymalováno. Prostějov je tak na jedenáctém místě a pravděpodobně nesestoupí, Táborsko má naopak na mále, je předposlední a o udržení bude muset ještě bojovat.

V neděli senzačně klopýtla Jihlava. Chrudim gólem z poslední minuty urvala všechny body a vzdálila se patnáctému Táborsku. To České Budějovice znovu nezaváhaly a brankou Petera Grajciara se přiblížila k jistotě postupu.

O třetí pozici poté chce zabojovat brněnská Zbrojovka. Ta nedala šanci Znojmu a na třetí Hradec Králové ztrácí pět kol před koncem jediný bod.

V rámci ČFL Vltavín zvítězil v Benešově, Převyšov doma zdolal Živanice, Králův Dvůr doma podlehl Domažlicím a po penaltovém rozstřelu prohrály doma Dobrovice s Litoměřickem. Zápy poté vyloupily Velvary o tři body díky vítězství 1:0. Na Moravě mezitím v MSFL prohrály Otrokovice v Dolním Benešově 0:1, Hlučín doma uhrál bezbrankovou remízu s Vyškovem a Rýmařov remizoval s Hulínem 1:1.