PSG nevypustilo po zisku titulu duel s Monakem, Arsenal a Manchester United klopýtly

Francouzská nejvyšší soutěž zná také již s předstihem svého šampiona. PSG dokázalo získat mistrovský titul již po 33 kolo. Svěřenci kouče Tuchela slavili již odpoledne, když Lille pouze remizovalo na půdě Toulouse. To však neznamenalo, že bude večerní souboj s Monakem podceněn. Rozhodl jej hattrickem Mbappé.

Everton doma prokázal sílu proti Rudým ďáblům, kterým udělil nemilosrdnou čtyřku. Padl také Arsenal, který nestačil doma na Crystal Palace. Liverpool potvrdil choutky na titul v Cardiffu až po změně stran, kdy se nejprve prosadil Wijnaldum, poté i Milner z penalty.

Dortmund opět stáhl náskok vedoucího Bayernu na pouhý jediný bod. Odnesl to doma Freiburg, který čtyřikrát lovil míč ze své sítě. V prvním poločase otevřel skóre utkání Sancho, po změně stran pak přesně zacílili Reus, Götze a Alcácer.

Sevilla nestačila na Getafe, když Mata a Molina stanovili výsledek prvního poločasu 2:0. Autor druhé branky pak po změně stran přidal ještě jednu. Real Madrid stejným výsledkem udolal Bilbao, ale branky zaznamenal až po změně stran. O všechny tři se postaral Benzema.

Premier League - 36. kolo:
Everton - Manchester United 4:0 (13. Richarlison, 28. Sigurdsson, 56. Digne, 64. Walcott)
Arsenal - Crystal Palace 2:3 (47. Özil, 77. Aubameyang - 17. Benteke, 61. Zaha, 69. McArthur)
Cardiff - Liverpool 0:2 (57. Wijnaldum, 81. Milner z penalty)

Bundesliga - 30. kolo:
Freiburg - Dortmund 0:4 (12. Sancho, 54. Reus, 79. Götze, 87. Alcácer z penalty)
Hertha - Hannover 0:0