Liverpool ve druhé půli udeřil proti Chelsea, PSG dostalo výprask od Lille

Dvěma duely pokračovala v nedělí ostrovní Premier League, ve kterých se představili oba aspiranti na zisk titulu. Manchester City uspěl na půd ě Crystal Palace. Ve dvou případech přesně mířil Sterling. Hosté sice snížili zásluhou Milivojeviče, ale na konečných 3:1 upravil Gabriel Jesus. Liverpool přivítal na své půdě Chelsea. Po bezbrankové první půli udeřili po změně stran Mané a Salah a rozhodli o výhře 2:0.

Neapol i Inter dokázaly využít sobotního zaváhání Juventusu a ukrojily z jeho náskoku. Neapol řádila proti Chievu. Dvakrát se prosadil Koulibaly, jednou Milik. Za domácí pálil přesně až v závěru Cesar. Inter Milán vyloupil půdu Frosinone. Skóre otevřel Nainggolan, náskok v první půli zvyšoval Perišič z penalty. Cassata po změně stran snížil, ale Vecino v nastaveném čase upravil na 3:1.

Bayern nenechal v čele tabulky Dortmund dlouho a na hřišti Düsseldorfu potvrdil choutky na obhajobu titulu. V první půli obstaral dvě branky Coman, po změně stran jej následoval Gnabry. Na pokutový kop Lukebakia o minutu později reagoval Goretzka a upravil na konečných 4:1 pro bavorského giganta.

Lille doma poukázalo na fakt, proč v této sezóně vykazuje dobré výsledky. Vedoucí PSG obralo nejen o tři body, ale potupilo jej pěti brankami. Hosté museli již v prvním poločase střídat dvojici obránců Silvu a Meuniera, Bernat navíc musel předčasně do sprch za červenou kartu. Po vyrovnaném stavu 1:1 už ale po změně stran úřadovalo Lille, které během druhé půle nastřílelo čtyři branky.

Premier League - 34. kolo:
Crystal Palace - Manchester City 1:3 (81. Milivojević - 15. a 63. Sterling, 90. Gabriel Jesus)
Liverpool - Chelsea 2:0 (51. Mané, 53. Salah)

LaLiga - 32. kolo:
Valladolid - Getafe 2:2 (30. Guardiola, 69. z penalty Ünal - 14. Arambarri, 90+6. z penalty Molina)
Bilbao - Vallecano 3:2 (2. a 50. Williams, 72. R. García - 45. Moreno, 85. De Tomás)
Real Sociedad - Eibar 1:1 (1. Juanmi - 85. Jordán)
Girona - Villarreal 0:1 (7. Chukwueze)
Valencia - Levante 3:1 (2. a 63. Mina, 57. Guedes - 56. vlastní Soler)

Serie A - 32. kolo:
Turín - Cagliari 1:1 (52. Zaza - 78. Pavoletti)
Fiorentina - Bologna 0:0
Sampdoria - Janov 2:0 (3. Defrel, 53. Quagliarella z penalty)
Sassuolo - Parma 0:0
Chievo - Neapol 1:3 (90. Cesar - 15. a 81. Koulibaly, 64. Milik)
Frosinone - Inter Milán 1:3 (61. Cassata - 19. Nainggolan, 37. Perišić z penalty, 90+3. Vecino)

Bundesliga - 29. kolo:
Hoffenheim - Hertha 2:0 (29. Amiri, 76. Nelson)
Düsseldorf - Bayern 1:4 (89. Lukebakio z penalty - 15. a 41. Coman, 55. Gnabry, 90. Goretzka)
Frankfurt - Augsburg 1:3 (14. Paciencia - 31. a 45. Richter, 84. Gregoritsch)

Ligue 1 - 32. kolo:
Montpellier - Toulouse 2:1 (55. Skhiri, 77. Camara - 67. Sidibe)
Rennes - Nice 0:0
Saint-Étienne - Bordeaux 3:0 (55. Khazri z penalty, 74. a 90. Debuchy)
Lille - PSG 5:1 (7. vlastní Meunier, 51. Pépé, 65. Bamba, 71. Gabriel, 84. J. Fonte - 11. Bernat)