Slavia zaskočila obra bojovností, souboj s Chelsea však o gól prohrála

Slavia v prvním zápase čtvrtfinále Evropské ligy s Chelsea nepotvrdila předpokládanou roli outsidera a s londýnským velkoklubem držela většinu zápasu krok. V určitých fázích hry měla ale ze hry více a za svůj výkon se určitě nemusí stydět. Především v první půli se Sešívaní prezentovali velmi útočným a líbivým stylem fotbalu. Jediný gól zápasu vstřelil v 86. minutě hostující Marcos

Na první velkou šanci zápasu jsme čekali do 21. minuty, kdy domácí Ševčík vystřelil prudce zpoza vápna a brankář Chelsea Kepa měl s polapením míče velké problémy. O přibližně čtyři minuty později následovala výše velká šance Williana, balón však pouze orazítkoval brankovou konstrukci. Do kabin se tedy k poločasové přestávce šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle nastoupili hosté s mnohem větším apetitem, přesto se jim nedařilo dopracovat se s míčem do finální fáze hry. V 60. minutě byl blízko ke vstřelení gólu Rüdiger, jeho střelu však Kolář výborným zákrokem nohou vyrazil. V 69. minutě střílel po skvělé individuální akci z přibližně dvaceti metrů domácí Traoré, Kepa míč vyrazil s problémy na roh.

V 79. minutě dostal míč mezi tři tyče útočník Chelsea Giroud, rozhodčí však okamžitě signalizoval zjevný ofsajd. V 80. minutě zakončoval akrobaticky z odraženého míče Bořil, brankář Kepa však svůj tým znovu podržel perfektním zákrokem. V 86. minutě už se skóre zápasu k nelibosti domácích fanoušků měnilo. Marcos Alonso si naběhl na precizní centr Williana a hlavou chladnokrevně zakončil do levého dolního rohu Kolářovy branky. Zápas výsledkem 0:1 i skončil, Sešívaní se však určitě nemají za co stydět a mohou se těšit na odvetu, která se odehraje příští čtvrtek na Stamford Bridge.

Slavia Praha - Chelsea 0:1 (0:0)

Branka: 86. Willian
ŽK: 83. Coufal
Sestava Slavia: Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – Traoré, Král – Masopust (72. Hušbauer), Ševčík, Stoch (64. Zmrhal) – Olayinka (82. Van Buren)
Sestava Chelsea: Arrizabalaga – Azpilicueta, Christensen, Rüdiger, Alonso – Barkley (75. Loftus-Cheek), Jorginho, Kovačič (68. Kanté) – Pedro (59. E. Hazard), Giroud, Willian
Diváci: 17484
Rozhodčí: Zwayer - Schiffner, Achmüller

Arsenal - Neapol 2:0 (15. Ramsey, 25. vlastní Koulibaly)
Benfica - Frankfurt 4:2 (21. z penalty, 43. a 54. João Félix, 50. Dias - 40. Jović, 72. Paciência)
Villarreal - Valencia 1:3 (36. z penalty Cazorla - 6. a 90+3. Guedes, 90+1. Wass)