Sedm neuvěřitelných dodatků ve smlouvách hvězd. Co si diktovaly při podpisech kontraktů?

V posledních letech se za hráče platí obrovské sumy. Cenová politika je jasně nastavená a nikdo nedokáže tipovat, kde se nachází ten strop. Kromě astronomických platů si však vyvolení mohou diktovat i podmínky, nad kterými mnozí kroutí hlavou. Podívejme se na sedm neuvěřitelných dodatků ve smlouvách hvězd.

Sedm neuvěřitelných dodatků ve smlouvách hvězd. Co si diktovaly při podpisech kontraktů?

Když například lákalo PSG švédského kanonýra Zlatana Ibrahimoviče do svých řad, vysokému útočníkovi se příliš na tuto adresu nechtělo. Později přiznal, že do Paříže zaslal seznam nesplnitelných podmínek, aby se kontraktu vyhnul, přesto mu za dvacet minut zvonil telefon, že PSG vše zařídí.

V roce 2015 mířil do Betisu Rafael van der Vaart a jeho požadavkem bylo, aby žádná jeho sportovní obuv neobsahovala červenou barvu, která patří rivalovi ze Sevilly. Není pak náhodou, že mu bylo skutečně vyhověno.

Jak si nejlépe pojistit svůj post a vyhnout se rotování po celém hřišti? Belgický obránce Thomas Vermaelen při příchodu do Barcelony držel ve svých rukách dodatek ve smlouvě, že ho jeho nový chlebodárce nesmí stavět na jiném postu, jinak bude muset zaplatit 100 tisíc eur.

Portugalská hvězda Cristiano Ronaldo miluje fotbal a obdiv fanoušků, ale své soukromí si střeží. Potvrdilo se to i po příchodu do Juventusu. Všichni zaměstnanci, kteří se o něj starají, museli podepsat klauzuli o mlčenlivosti. Ta je zavazuje nehovořit o jeho životě až 70 let po jeho smrti, anebo po smrti jeho posledního příbuzného.

Odměny za výhry jsou běžné, ale francouzská reprezentační jednička Hugo Lloris je vyplácena, i když jeho tým prohraje nebo remizuje. Opora Tottenhamu má ve smlouvě dodatek, že i v případě, že se nedaří, dostane na svůj účet 3,5 tisíce liber.

Čína je hladová po hvězdách z Evropy, proto se nebojí dělat ústupky. Při lovení Ezequiela Lavezziho z PSG kývla prakticky na všechno. Argentinský legionář požadoval po tamním klubu, aby mu obstaral dva plně zařízené domy, dvě auta se šoférem a soukromého kuchaře.

Jednání o přesunu Neymara z Barcelony do PSG nebyla zase až tak rychlá. Nejdražší hráč v historii tohoto sportu požadoval po pařížském klubu 25 milionů ročně na vykrytí daňových dluhů. Tím to však nekončilo. Neymar chtěl také otevřít síť hotelům po celém světě, které by nesly jeho jméno. Majitel zámožného celku byl samozřejmě proti, proto se jednalo déle než obvykle.