Solskjaer poprvé nebodoval, Real se vzpamatoval a hattrickem se blýskl sevillský Ben Yedder. Chelsea spasil Hazard

I v neděli pokračovaly zajímavé zápasy nejlepších zahraničních lig. Na programu má utkání například Arsenal s Manchesterem United, Real Madrid, Liverpool, Chelsea, Neapol, Inter Milán či Sevilla.

Na úvod nedělní Premier League přivítal Liverpool Burnley. Reds sice na úvod inkasovali, ještě během první půle ale utkání otočili a vedli 2:1. Firmino poté zvýšil na 3:1 a v nastavení korigoval skóre hostující Gudmundsson, úplně na závěr ale Mané vrátil Liverpoolu dvojbrankové vedení a určil konečné skóre 4:2. Chelsea po celé utkání s Wolverhamptonem nevedla a od 56. minuty prohrála, branka Edena Hazarda v nastavení však Blues zajistila bod. Manchester United poprvé pod trenérem Solskjaerem prohrál v Premier League. Ve šlágru na Emirates Stadium otevřel skóre ve 12. minutě Granit Xhaka, druhou branku Arsenal zaznamenal v 69. minutě, kdy Aubameyang proměnil penaltu. Právě Gunners nyní přeskočili Manchester United v tabulce na čtvrtém místě.

Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem v základní sestavě zvítězil nad Norimberkem 2:1, obě branky domácích vstřelil útočník Andrej Kramarič. Hannover poté přivítal Leverkusen. Bayer vstřelil zásluhou Vollanda v první půli dvě branky a i přes snahu domácích dokázal zvítězit poměrem 2:3.

Výhru Betisu ve Vigu nad Celtou zařídil Jesé Rodríguez, odchovanec Realu a dvojnásobný vítěz Ligy mistrů, který taktéž působil v PSG. Vstřelil jedinou branku a sevillský tým zvítězil 1:0. Utkání mezi Gironou a Valencií bylo po většinu zápasu vyrovnané, v poslední minutě základní hrací doby však udeřil mladý útočník Ferran Torres a zajistil tak Netopýrům tři body a výhru 3:2. Villarreal rozhodl o výhře nad Levante 2:0 až dvěma brankami v úplném závěru. Sevilla bez brankáře Tomáše Vaclíka zvítězila nad Realem Sociedad vysoko 5:2, hattrickem se blýskl domácí útočník Wissam Ben Yedder. Za hosty zaznamenal obě branky Mikel Oyarzabal, který k tomu navíc přidal gól vlastní a dokonal tak nechtěný hattrick. Real Madrid se vzpamatoval po vyřazení z Ligy mistrů a vyhrál nad městským minirivalem z Valladolidu 4:1, domácí navíc neproměnili penaltu a nebyl jim uznán gól kvůli videorozhodčímu. Ke konci byl vyloučen navíc hostující Casemiro.

Bologna s Ladislavem Krejčí na lavičce porazila Cagliari 2:0. Skóre otevřel z penalty Pulgar, na konečných 2:0 pak před koncem zvýšil Roberto Soriano. Inter Milán si se SPAL poradil až díky dvěma brankám v druhé půli a zvítězil 2:0, první gól vstřelil Politano a o deset minut později zvýšil na konečný stav Gagliardini. Frosinone doma nestačilo na FC Turín a prohrálo 1:2. Stejným výsledkem vyhrála i Atalanta v Janově nad Sampdorií. Nedařilo se však Neapoli, která v Sassuolu pouze remizovala 1:1. Domácí poslal do vedení hvězdný Domenico Berardi a Neapolským se podařilo srovnat až v 86. minutě, na tři body se však nezmohli. Nezvítězilo ani Lazio, které nevyužilo těsného vedení zásluhou Cira Immobileho a remizovalo ve Fiorentině 1:1. Za tu poté vyrovnal Luis Muriel.

Montpellier neudržel dvoubrankové vedení a pouze remizoval 2:2 s Angers. Saint-Etienne proti Lille muselo dohrávat v devíti hráčích, o vítězství hostů ale až v 87. minutě rozhodl Pepe. Toulouse těsně zvítězilo nad Guingampem 1:0. Rennes si po výhře nad Arsenalem v Evropské lize připsalo tři body i v domácí Ligue 1. Tým s Tomášem Koubkem v bráně porazil Caen 3:1, hosté navíc většinu utkání dohrávali v deseti. Formu večer potvrdil útočník Mario Balotelli, jemuž se od přestupu do Marseille daří. Domácí Olympique díky jedinému gólu zápasu, který padl právě z kopačky bývalýho italského reprezentanta, zvítězil nad Nice, z kterého Balotelli na Velodrome přestoupil, 1:0.

Anglická Premier League, 30. kolo:

Liverpool - Burnley 4:2 (2:1)
Branky: 19. a 67. Firmino, 29. a 90+3. Mané - 6. Westwood, 90+1. Gudmundsson

Chelsea - Wolverhampton 1:1 (0:0)
Branky: 90+2. Hazard - 56. Jimenez

Arsenal - Manchester United 2:0 (1:0)
Branky: 12. Xhaka, 69. Aubameyang (pen.)

Německá bundesliga, 25. kolo:

Hoffenheim - Norimberk 2:1 (1:0)
Branky: 25. (pen.) a 78. Kramarič - 61. Behrens

Hannover 96 - Bayer Leverkusen 2:3 (0:2)

Sevilla - Real Sociedad 5:2 (1:1)
Branky: 25. Sarabia, 48., 58. a 61. Ben Yedder, 69. Oyarzabal (vl.) - 28. a 77. (pen.) Oyarzabal

Real Valladolid - Real Madrid 1:4 (1:1)
Branky: 29. Tuhami - 34. Varane, 51. a 59. Benzema, 85. Modrič
Neproměněná penalta: 12. Alcaraz (Real Valladolid)
Červená karta: 80. Casemiro (Real Madrid)