Dostihy o bundesligový titul pokračují, Bayern soupeře vyškolil, Dortmund se dlouho bál o výsledek

Německá Bundesliga slibuje drama možná až do posledních kol. V jejím dalším dějství se radovali oba dva hlavní kandidáti na mistrovský titul. Oba však ke třem bodům dospěli rozdílným způsobem.

Zatímco o vítězství Bayernu Mnichov nebylo pochyb od dvojice slepených gólů mezi 34. a 37. minutou a bavorský tým nasázel v dalším průběhu ještě další čtyři branky a zostudil Wolfsburg 6:0. dortmundská Borussia měla o poznání více práce.

Brankový účet v Dortmundu odšpuntovalo až rozhodnutí videorozhodčího. Sanchův pád totiž nejprve hlavní sudí posoudil pouze na přímý kop, posléze však svůj verdikt změnil a kopala se penalta. Tu Reus proměnil, ale vítězství Dortmundu nad Stuttgartem tím nezařídil. O pár minut později totiž vyrovnal Kempf. Hektický závěr zápasu však přece jen nakonec přinesl výhru domácím. Vítězný gól zařídil v 84. minutě Alcácer, v nastavení pak pečetil na 3:1 Pulisic. Po pětadvacátém kole tak mají Bayern a Dortmund stejný počet bodů, Mnichovští šli do čela díky lepšímu skóre.

Ztrátu zaznamenalo třetí Lipsko, které nedokázalo doma vstřelit gól Augsburgu. Kuriózní zápas zažil Vedad Ibiševič, který se v utkání Freiburgu proti Hertě dokázal trefit jak do sítě soupeře, tak do té vlastní.

Nemilé překvapení přichystali svým fanouškům, kteří cestovali do Southamptonu, v Premier League hráči Tottenhamu. Čtvrtfinalista Ligy mistrů totiž prohrál na hřišti celku pohybujícího se ve spodních patrech tabulky, byť v poločase vedl.

Velký obrat se v nejvyšší anglické soutěži podařil Newcastlu. Ten ještě v pětašedesáté minutě prohrával s Evertonem 0:2, ale třemi góly, v nichž měla prsty především dvojice Rondón/Ayoze Pérez, zápas otočil.

Další tři body do tabulky La Ligy neunikly Atléticu Madrid, a to i navzdory tomu, že po poločase hrálo s Leganés 0:0. Pár minut po přestávce ale zařídil výhru Atlética Saúl Ňíguez.

Bundesliga – 25. kolo

Bayern Mnichov – VfL Wolfsburg – 6:0 (2:0)

Branky: 34. Gnabry (T. Müller), 37. Lewandowski (Gnabry), 52. James Rodríguez (Th. Alcântara), 76. T. Müller (Ribéry), 82. Kimmich (Ribéry), 85. Lewandowski (Ribéry)

Borussia Dortmund – VfB Stuttgart – 3:1 (0:0)

Branky: 62. Reus (pen.), 84. Alcácer (Pulisic), 90+2. Pulisic (M. Götze) – 71. Kempf (G. Castro)

Freiburg – Hertha Berlín – 2:1 (1:0)

Branky: 27. Petersen (Grifo), 80. Ibišević (vla.) – 76. Ibišević (Torunarigha)

Lipsko – Augsburg – 0:0

Mohuč - Mönchengladbach 0:1 (0:0)

Branky: 63. Elvedi

Premier League – 30. kolo

Crystal Palace – Brighton – 1:2 (0:1)

Branky: 50. Milivojević (pen.) – 20. G. Murray (Dunk), 74. Knockaert (Stephens)

Cardiff – West Ham United – 2:0 (1:0)

Branky: 4. Hoilett (Josh Murphy), 52. Camarasa

Huddersfield – Bournemouth – 0:2 (0:1)

Branky: 20. C. Wilson (Fraser), 67. Fraser (C. Wilson)

Leicester – Fulham – 3:1 (1:0)

Branky: 21. Tielemans (Vardy), 78. Vardy (Maddison), 86. Vardy (Barnes) – 51. Ayité (Nordtveit)

Newcastle – Everton – 3:2 (0:2)

Branky: 65. Rondón (Ayoze Pérez), 81. Ayoze Pérez, 84. Ayoze Pérez (Rondón) – 18. Calvert-Lewin (Digne), 32. Richarlison

Southampton – Tottenham Hotspur – 2:1 (0:1)

Branky: 77. Valery (Armstrong), 81. Ward-Prowse – 26. Kane (Alli)

Manchester City - Watford 3:1 (0:0)

Branky: 46., 50. a 59. Sterling - 66. Deulofeu).