Šok: Real dostal doma nářez od Ajaxu a končí, kohouti vyhráli i odvetu

Obrovským překvapením skončila osmifinálová odveta Ligy mistrů na San Bernabéu. Vítěz Ligy mistrů z posledních tří let Real Madrid před svými fanoušky neudržel vedení 2:1 z Nizozemska a podlehl Ajaxu 1:4, což znamenalo konec. Se soutěží se loučí i Dortmund, který po porážce v Londýně nezvládl ani domácí utkání.

Bílý balet nezačal vůbec zle, když v páté minutě trefil hlavou brankovou konstrukci Varane. Pak ale začali úřadovat hosté, kteří se po brankách Ziecha a Nerese ujali v 18. minutě vedení 2:0. Trenér domácích Santiago Solari musel ještě v prvním poločase dvakrát střídat, když přišel o zraněný forvardy Vazqueze a Viniciuse.

Obhájce trofeje byl v útoku bez nápadu a v defenzivě, která postrádala distancovaného Sergia Ramose, často dezorientovaný. Domácí si nebyli schopni přesně přihrát a ztráceli spoustu míčů. Rychlý a agresivní pohyb hostů dělal Realu rovněž problémy, když nestíhali hlavně Kroos s Casemirem.

I proto přišla v 62. minutě třetí branka hostů, když se parádně trefil do šibenice Tadič. V 70. minutě vykřesal naději pro Los Blancos Asensio, ale už o dvě minuty později se z přímého kopu prosadil Schöne a bylo hotovo.

V nastaveném čase ještě dostal po zbytečném faulu červenou kartu Nacho a už nyní je jasné, že Realu de facto skončila sezona. Po vyřazení z Ligy mistrů už nemá o co hrát. Z Copa del Rey ho vyprovodila Barcelona a ani v LaLize to na titul zdaleka nevypadá.

Odvetná osmifinálová utkání Ligy mistrů:

Borussia Dortmund - Tottenham Hotspur 0:1 (0:0)

Branka: 49. Kane. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra - Van Boekel (video, všichni Niz.). První zápas: 0:3, postoupil Tottenham.

Dortmund: Bürki - Wolf, Akanji, Weigl, Diallo - Witsel - Sancho, Reus (74. Delaney), Götze, Guerreiro (62. Pulisic) - Alcácer. Trenér: Favre.

Tottenham: Lloris - Aurier, Alderweireld, Sánchez, Vertonghen, Davies - Winks (55. Dier), Eriksen (83. Rose), Sissoko - Son Hung-min (71. Lamela), Kane. Trenér: Pochettino.

Real Madrid - Ajax Amsterodam 1:4 (0:2)

Branky: 70. Asensio - 7. Zijach, 18. Neres, 62. Tadič, 72. Schöne. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp - Dankert (video, všichni Něm.). ŽK: Carvajal, Nacho - Mazraoui. ČK: 90.+3 Nacho. První zápas: 2:1, postoupil Ajax.

Real: Courtois - Carvajal, Nacho, Varane, Reguilón - Kroos, Casemiro (87. Valverde), Modrič - Lucas Vázquez (29. Bale), Benzema, Vinícius Jr. (35. Asensio) Trenér: Solari.

Ajax: Onana - Mazraoui (80. Veltman), De Ligt, Blind, Tagliafico - Van de Beek, Schöne (73. De Wit), De Jong - Zijach, Tadič, Neres (74. Dolberg). Trenér: Ten Hag.